Філіппіни вважають ризик конфлікту навколо Тайваню «серйозною проблемою»

Поділитися
Країна зміцнюватиме відносини з США. 

Філіппіни прагнуть посилити свою здатність протистояти загрозам, наголошуючи на необхідності зміцнення зв'язків із союзниками та проводячи при цьому незалежну зовнішню політику. Про це повідомляє Reuters.

У 48-сторінковому документі про політику національної безпеки, який нещодавно затвердив президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший, підкреслюється "загострення стратегічної конкуренції між Сполученими Штатами і Китаєм", а також  "посилення суперництва між великими державами" як фактори, що сприяють "більш напруженому геополітичному ландшафту".

"Серйозне занепокоєння також викликають відносини по обидва боки Тайванської протоки, які потенційно можуть стати гарячою точкою в регіоні", - йдеться в документі, опублікованому Радою національної безпеки країни.

“Філіппіни стурбовані своєю економічною стабільністю, потенційним припливом біженців і добробутом населення за кордоном", - зазначається у документі.

Пекін, який вважає Тайвань своєю територією, проводить військові навчання у водах біля острова, посилюючи тиск. Сполучені Штати і союзники, такі як Японія, критикують тиск на Тайвань.

"Будь-який військовий конфлікт у Тайванській протоці неминуче вплине на Філіппіни, враховуючи географічну близькість Тайваню до Філіппінського архіпелагу і присутність понад 150 тисяч філіппінців на Тайвані", - йдеться в документі уряду.

Найпівнічніші філіппінські острови знаходяться на відстані 190 км від Тайваню.

Документ також охоплює пріоритети продовольчої та енергетичної безпеки і зазначає, що Південно-Китайське море "залишається першочерговим національним інтересом".

"Розбіжності в претензіях, методи відстоювання своїх позицій продовжують створювати стратегічні виклики, які ставлять під загрозу територіальну цілісність і права людей”, - заявили Філіппіни, які, зокрема, перебувають у суперечці з Китаєм за частину моря.

Для досягнення енергетичної безпеки уряд країни заявив, що вивчатиме можливість розвитку морських родовищ, у тому числі в Південно-Китайському морі, щоб зменшити залежність від імпорту.

Відносини з Китаєм стали більш напруженими за часів Маркоса, оскільки Філіппіни повертаються до традиційного союзника - США.

“Філіппіни зміцнюватимуть Договір про взаємну оборону з США, а також інші наявні механізми з регіональними партнерами, щоб "досягти надійного оборонного потенціалу", - йдеться в заяві.

Раніше повідомлялося, що президент Філіппін розширив доступ США до військових баз країни — крок, що розлютив Китай. Пекін звинувачує Вашингтон у розпалюванні напруженості в регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі