Філіппіни та США почали військові навчання на тлі напруги в Південно-Китайському морі — Reuters

Поділитися
Філіппінські військові чиновники повідомили, що навчання закінчуються 23 квітня.

Філіппінські та американські солдати розпочали двотижневі військові навчання на тлі зростання напруги в Південно-Китайському морі, хоча масштаби навчань зменшились через пандемію коронавірусу. Країни продовжують навчання, які були відкладені минулого року через COVID-19, після того, як Маніла нещодавно звинуватила Китай у територіальному вторгненні, адже сотні китайських кораблів розташувалися в Південно-Китайському морі, пише Reuters.

Китайські дипломати заявили, що човни просто укривалися від шторму і жодного натяку на військове вторгнення не було.

Філіппінські військові чиновники повідомили, що навчання закінчуються 23 квітня.

У своїй промові міністр оборони Філіппін Делфін Лоренцана заявив, що спільні навчання "зміцнять можливості у вирішенні викликів безпеці в умовах дедалі складнішої ситуації в регіоні".

Лоренцана та його американський колега Ллойд Остін провели телефонну розмову у неділю, щоб обговорити військові навчання, ситуацію в Південно-Китайському морі та останні події в галузі безпеки в регіоні.

Очільники оборони також наголосили на важливості угоди між двома країнами, яка забезпечує правову базу, згідно з якою американські війська можуть діяти на ротаційній основі на Філіппінах.

Пекін шукає нові способи «випробувати» президента США Джо Байдена. Виходячи з офіційного погляду Пекіна, Філіппіни не мають причин хвилюватися щодо китайських рибальських човнів, які розташовані уздовж спірного рифу в Південно-Китайському морі.

Сотні китайських човнів просто "укривались від вітру", і Філіппіни повинні розглядати ситуацію в "раціональному світлі", заявляє представник МЗС Китаю Хуа Чуньїн.

Через два тижні на рифі Вітсун все ще перебуває більше 40 китайських човнів.

Детальніше про те, як військово-політичний альянс США та Японії стає основою майбутньої архітектури безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні, читайте в статті Сергія Корсунського "Коли 2+2 більше, ніж чотири".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі