Ференц Геленчер:«Орбан – посіпака Путіна. Але угорці та Угорщина не є рівнозначними прем’єру»

27 сiчня, 2023, 10:13 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Опозиційний угорський політик запевнив, що угорське суспільство занадто віддане членству своєї країни в ЄС і НАТО.

Ференц Геленчер:«Орбан – посіпака Путіна. Але угорці та Угорщина не є рівнозначними прем’єру»
© kormany.hu

Угорщина та угорці однозначно є друзями України, тоді як угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан – це посіпака російського президента Владіміра Путіна. Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив лідер парламентської опозиційної партії Momentum Ференц Геленчер, з яким поспілкувався Володимир Кравченко.

«Угорці та Угорщина — це не рівнозначно Орбану. Угорщина та угорці однозначно є друзями України, а Орбан однозначно є посіпакою Путіна. Враховуючи те, що правляча коаліція контролює більшість ЗМІ і витрачає на пропаганду величезні кошти, вона в принципі визначає порядок денний в інформаційному просторі моєї країни. Був час, коли в угорських ЗМІ ретранслювалися нарративи Russia Today, коли висловлювались думки, що Україна — це навіть не держава», – зазначив Геленчер.

Попри це, за словами опозиційного політика, угорське суспільство є солідарним. Геленчер зауважив, що, коли українські біженці прибули до Угорщини, то дуже багато людей і громадських організацій їм допомагали.  

«Тому що багато з нас пам’ятають 1956 рік», – зазначив Геленчер. 

Він додав, що три чверті угорського суспільства дуже сильно проєвропейські. І, не зважаючи на те, що Орбан іноді намагається підняти питання про те, «чи потрібно бути членом ЄС і НАТО?», Геленчер не вважає реальним, що ці питання будуть колись насправді обговорюватись.

«Тому що суспільство занадто віддане членству своєї країни в ЄС і НАТО. Але та людина, що є лояльною лише сама до себе, не має союзників», – додав політик.

Читайте також: Угорщина розблокувала додаткову військову допомогу ЄС для України – журналіст

Related video

Ференц Геленчер вважає, що сьогодні Угорщина перетворилася на троянського коня РФ та Китаю в ЄС і НАТО. За його словами, дуже важливо розуміти, що в Угорщині зовнішня політика — це, в першу чергу, внутрішня політика. Тобто, якщо в країні економічні труднощі, а керівництво держави некомпетентне, то найлегше в цій ситуації знайти зовнішнього ворога і скерувати на нього фокус незадоволення суспільства. Насправді, як зазначив Геленчер, в Угорщині ескалація грає роль консолідації. 

Підготував/ла : Юлія Москаленко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК