Представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні від імені Євросоюзу попередила режим Мадуро, що зазіхання на свободу і безпеку голови Національного зборів Хуана Гуайдо викличуть чергову негативну реакцію міжнародного співтовариства.
"Європейський союз підкреслює свою переконаність у тому, що рішення багатосторонньої кризи, що вразила Венесуелу, може бути тільки політичним, демократичним і мирним", - йдеться в заяві глави дипломатії ЄС, поширеній в суботу, 2 березня, в Брюсселі, повідомляє INTERFAX.
"В цьому відношенні будь-яка міра, яка може поставити під загрозу свободу, безпеку або особисту недоторканність Хуана Гуайдо, буде являти собою серйозну ескалацію напруженості і зустріне рішучий осуд міжнародного співтовариства", - підкреслила Могеріні.
Вона нагадала, що члени Національних зборів користуються конституційним імунітетом, який необхідно поважати повною мірою. Вони повинні мати можливість здійснювати свої парламентські повноваження без погроз, у тому числі щодо членів їх сімей.
"Європейський союз буде продовжувати уважно стежити за подіями у співпраці з членами Міжнародної контактної групи і своїми регіональними та міжнародними партнерами", - сказано в заяві Могеріні.
Протистояння між силами опозиції і урядом Мадуро 23 і 24 лютого серйозно загострилася.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
В підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Білорусь, Іран, Болівія, Мексика, Куба, Нікарагуа, Сальвадор, Північна Корея та Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".