Президентка Естонії Керсті Кальюлайд закликала Британію вжити заходів для того, щоб недемократичні режими, на зразок Лукашенка у Білорусі, не могли виводити гроші через фінансовий центр Лондона, повідомляє The Guardian.
Кальюлайд зазначила, що майбутні санкції ЄС, що будуть запроваджені після інциденту з Ryanair, будуть спрямовані на ті "фінансові артерії", які дозволяють білоруському режиму триматися.
Вона закликала Британію також зробити все можливе для протидії недемократичним режимам. "Ще після атаки у Солсбері ми не соромилися вказати, що чимало таких грошей є у Британії. Ми розуміємо, що є юридичні обмеження, але займіть максимально жорстку позицію, зважаючи на те, що ці гроші викачуються від білоруського народу режимом, що посягає на їхні демократичні права", - сказала Кальюлайд в ефірі BBC Radio 4.
"Я переконана, що Британія усвідомлює важливість сильної і спільної з Європою позиції у цьому випадку, як свого часу були ми після атаки у Солсбері", - додала вона.
Речник Міністерства фінансів у коментарі сказав, що відомство регулярно вживає заходів для боротьби з економічними злочинами, та останніми роками посилило заходи.
Нагадаємо, що учасники Саміту ЄС, як і обіцяла федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, підтримали рішення про закриття повітряного простору Євросоюзу для авіакомпаній з Білорусі. Європейським авіаперевізникам рекомендовано будувати маршрути в обхід білоруського повітряного простору.
Попри відсутність заборони на транзит авіапростором Білорусі на законодавчому рівні, низка авіакомпаній із різних країн заборонили усі рейси, які проходять через Білорусь.
Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.