Ердоган доручив вислати послів 10 країн, включаючи США і Німеччину

Поділитися
Ердоган доручив вислати послів 10 країн, включаючи США і Німеччину © Сайт президента України
Посли виступили проти затримання паризького філантропа і активіста Османа Кавали.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в суботу наказав своєму міністрові закордонних справ вигнати послів 10 країн, включаючи Німеччину і США, які закликали звільнити ув'язненого лідера громадянського суспільства.

«Я наказав нашому міністрові закордонних справ якомога швидше оголосити цих 10 послів персонами нон грата», - сказав він, маючи на увазі термін, використовуваний в дипломатії, який означає перший крок перед висилкою, передає AFP.

«Вони повинні знати і розуміти Туреччину», - додав він, звинувачуючи посланників в «непристойності».

У понеділок посланці виступили з досить незвичайною спільною заявою, в якій йдеться, що триваюче затримання паризького філантропа і активіста Османа Кавали «кидає тінь» на Туреччину.

США, Німеччина, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія і Швеція закликали до «справедливого і швидкого вирішення справи (Кавали)».

Кавала знаходиться у в'язниці без обвинувального вироку з 2017 року, і йому пред'явлені звинувачення, пов'язані з антиурядовими протестами 2013 року і невдалим військовим переворотом в 2016 році. Він став символом радикальних репресій, які Ердоган розв'язав після спроби перевороту.

Виступаючи минулого тижня в інтерв'ю AFP з своєї тюремної камери, Кавала сказав, що відчуває себе знаряддям в спробах Ердогана звинуватити іноземну змову в протидії його майже двадцятирічному правлінню всередині країни.

Рада Європи, головний орган з нагляду за дотриманням прав людини на континенті, винесла останнє попередження Туреччині про необхідність виконати постанову Європейського суду з прав людини 2019 року про звільнення Кавали до суду.

Якщо Туреччина не зробить цього до наступного засідання 30 листопада - 2 грудня, Рада може проголосувати за початок свого першого дисциплінарного провадження проти Анкари.

Раніше повідомлялося про те, що Європейський суд з прав людини визнав Туреччину винною в порушенні права на свободу слова двох вчених, переслідуючи їх за публікацію звіту про меншини.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі