Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у вівторок закликав у своєму зверненні до проведення реформ і прийняття нової конституції протягом наступних чотирьох років, повідомляє агентство Reuters.
Ердоган стверджує, що Туреччина потребує "виконавчого" президентства (глава держави належить до виконавчої гілки влади – ред.), "як у США або Росії". У той же час, як наголошується, критики побоюються, що Ердоган буде консолідувати в руках ще більше влади.
"Вибори першого листопада відкрили перед нами чотири роки стабільності і впевненості в собі. Давайте присвятимо цей період часу реформ, визначенню пріоритетів нової конституції", - сказав глава Туреччини на заході, присвяченому річниці смерті засновника сучасної турецької держави Мустафи Кемаля Ататюрка.
Пізніше трецкий прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу заявив, что країна почне великий процес реформ в найближчі шість місяців, і буде проводити економічні, соціальні та судові реформи, але чиновник не розповів про якісь деталі.
Давутоглу також заявив, що нова конституція повинна забезпечити свободу і бути заснована на поділі влади. "Нинішня система створює напруженість у відносинах між президентом і прем'єр-міністром", - сказав він.
Повідомлялося, що правляча партія в Туреччині перемогла на парламентських виборах. Партія, представником якої є також президент Туреччини Раджеп Тайіп Ердоган, отримала більше 49% голосів виборців 97% оброблених бюлетенів. Цих голосів буде достатньо, щоб забезпечити собі 315 місць у 550-місцевому парламенті і сформувати абсолютну більшість.
Прокурдська Народна демократична партія висловила розчарування результатами виборів, але теж змогла подолати 10-відсотковий бар'єр для проходження у парламент. Цю партію підтримали 10,4% виборців порівняно з 13% у червні. В той же час головна опозиційна Народно-республіканська партія Туреччини виключила можливість коаліції з переможцями.
Партія Ердогана "Право і справедливість" є правлячою партією в Туреччині протягом 13 років. Попередній склад парламенту був сформований тими ж чотирма партіями, які 1 листопада подолали десятивідсотковий бар'єр.