"Звичайно, у нас є ще один дуже важливий крок, який ми зробимо. 8 січня в Стамбулі ми запустимо газопровід під назвою "Турецький потік", - сказав Ердоган.
Відзначимо, що першу гілку морської ділянки "Турецького потоку" почали заповнювати газом 20 жовтня. Наприкінці серпня президент Росії Володимир Путін заявляв, що російський газ почне надходити до Туреччини до кінця 2019 року.
Газопровід "Турецький потік" протяжністю 930 км проходить по дну Чорного моря до узбережжя Туреччини, його сухопутна частина довжиною 180 км пройде через країну до меж з суміжними країнами. Потужність кожної нитки складе 15,75 млрд куб. м газу в рік. Перша нитка призначена для поставок російського газу турецьким споживачам, друга - для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи.
Рішення Бундестагу про імплементацію оновленої Газової директиви ЄС з німецькою специфікою – прийняттям поправок, виводять з-під її дії російський газопровід "Північний потік-2" – загрожує цілою серією подібних рішень з боку інших зацікавлених країн, надто вже великий воно створило резонанс. Більше того, з'явився прецедент, який може бути творчо використаний Росією по відношенню до ще одного "проблемного" газопроводу.
Детальніше про відносини між РФ, Німеччиною і Францією, "Північному потоці-2" та його зв'язку з нормандським форматом читайте в матеріалі експертів Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайла Гончара, Оксани Іщук, Віталія Мартинюка та Ігоря Стукаленка "Нормандська перегазовка по-кремлівськи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".