Енергетичний перехід створить мільйони нових робочих місць — The Guardian

Поділитися
Енергетичний перехід створить мільйони нових робочих місць — The Guardian
Це дозволить компенсувати економічні втрати.

Якщо вірити деяким політикам, то масштабні заходи для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди можуть принести страшні наслідки для робочих місць в енергетичному секторі. Але нове дослідження показує, що дотримання глобальної кліматичної мети навпаки збільшить кількість робочих місць у галузі чистої енергетики приблизно на 8 мільйонів до 2050 року, пише The Guardian.

Дослідження, в ході якого науковці проаналізували глобальний набір даних про наслідки для робочих місць енергетичної сфери у 50 країнах, включаючи основні економіки, які найбільше використовують викопне паливо, - виявило, що наразі приблизно 18 мільйонів людей працюють в енергетичній галузі, але їх кількість може зрости до 26 мільйонів, якщо кліматичні цілі будуть досягнуті.

Попередні дослідження показують, що кліматична політика може збільшити кількість робочих місць в енергетичній сфері на 20 і більше мільйонів, але аналітики спиралися лише на емпіричні дані країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), узагальнюючи результати для решти країн.

Дані різко варіюються в різних регіонах, що обумовлено різницею в технологічному розвитку та іншими факторами. Наприклад, видобуток 1 млн тонн вугілля в Індії виконує 725 працівників, тоді як у США для цього достатньо 73 працівників.

Аналіз вчених поєднав різні фактори зайнятості у глобальному наборі даних (включаючи країни, що не входять до ОЕСР, такі як Росія, Індія та Китай) та інтегровану модель оцінки, яка поєднує кліматичну політику і економічні витрати на боротьбу зі зміною клімату.

«Цей набір даних робить аналіз більш ґрунтовним», - сказав один із авторів дослідження, доктор Сандіп Пай з Університету Британської Колумбії в Канаді.

За цільовим сценарієм, коли глобальна температура буде триматися значно нижче 2 ° С відносно доіндустріального рівня, із загальної кількості робочих місць в енергетичному секторі в 2050 році 84% припадає на сектор відновлюваних джерел енергії, 11% - на викопне паливо та 5% - на ядерну енергетику, згідно з аналізом.

Хоча робочі місця з видобутку викопного палива, які складають левову частку (80%) від робочих місць на даний момент, будуть стрімко зменшуватися, ці втрати повинні бути компенсовані збільшенням робочих місць у галузі виробництва сонячної та вітрової енергії, за які країни можуть конкурувати, підрахували дослідники.

Однак, попри те, що багато країн дійсно готуються до енергетичного переходу, для прикладу, Китай та країни-експортери викопного палива, такі як Канада, Австралія та Мексика, можуть мати деякі втрати.

Безперечно, будуть переможці та переможені. Переможцями стануть люди, які займуть ці робочі місця у секторі чистої енергетики, а також користь для здоров'я від свіжого повітря і чистіших міст, але також знайдуться люди, компанії та уряди, які частково програють, сказав Пай.

«Ось чому ми повинні працювати над справедливим та рівномірним енергетичним переходом, переконавшись у тому, що ніхто не залишився позаду. Якщо політика та соціальний контекст різних країн не узгодяться, я думаю, що цей технологічний перехід відбудеться не скоро», - додає науковець.

Йоганнес Еммерлінг з Європейського інституту економіки, який був співавтором дослідження, визнав, що аналіз не враховує прогалин у кваліфікації робітників, адже люди, які працюють у галузі викопного палива, не обов'язково мають досвід та вміння роботи у секторі відновлювальної енергетики.

Якщо озирнутися на минуле десятиліття, можна зробити висновок, що темпи прогресу у боротьбі зі зміною клімату були занадто повільними.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, всі інвестиції, спрямовані на сонячну та вітрову енергетику, становили лише близько 2 відсотків. Тим часом вугільні електростанції все ще будуються у великій кількості, особливо в Азії.

Але ключові елементи кліматичної революції вже наближаються, світ перебуває на порозі нової ери в енергетичному секторі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі