Експерти UNCTAD назвали три нові тренди у глобальній торгівлі, які вплинуть і на Україну – Bloomberg

Поділитися
Експерти UNCTAD назвали три нові тренди у глобальній торгівлі, які вплинуть і на Україну – Bloomberg © Maklay62/pixabay.com
Серед нових явищ у світовій торгівлі є розподіл на великі альянси та концентрація на глобальній пропозиції

Експерти UNCTAD у липневому звіті про глобальну торгівлю назвали три нові тренди, що змінюють світову економіку. Ці тренди зрештою впливатимуть практично на всі країни, включно з Україною. Про новий огляд світової торгівлі пише Bloomberg.

Насамперед експерти виділяють значно більшу концентрацію зусиль всіх учасників торгових операцій на глобальному рівні. Водночас буде спостерігатися і протилежна тенденція – розподіл між країнами на великі альянси, які будуть захищати свої інтереси та лобіювати своє бачення того, як має розвиватись торгівля. Третім важливим трендом буде зростання протекціонізму, а відповідно і витрат на просування товарів та послуг. Остання тенденція пов'язана як з політичними, так і економічними особливостями не лише глобального заходу, але й глобального сходу.

Відновлення торгівлі, хоча і повільними темпами: +350 млрд за товари і послуги. Глобальна торгівля товарами та послугами відновлюється після минулорічного спаду на тлі потужного зростання економіки у Сполучених Штатах та відновлення стабільного експорту з Азії.

Експерти Агентства ООН з питань торгівлі та розвитку (UNCTAD) також зазначають, що у першому півріччі прогнозується зростання торгівлі у глобальному вимірі на 2%. Таке зростання додасть не менше 250 млрд доларів додаткових прибутків у торгівлі товарами та приблизно 100 млрд доларів у сфері послуг. Відповідні розрахунки зроблені щодо аналогічного періоду 2023 року.

Як зазначали раніше експерти, у світовій торгівлі відбуваються радикальні зміни. Наприклад, США випередили Китай та стали головним торговим партнером Німеччини за підсумками першого кварталу 2024 року. Обсяг зовнішньої торгівлі Німеччини та США (експорт та імпорт разом) з січня по березень склав €63 млрд. Аналогічний показник з Китаєм становив трохи менш як €60 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі