Завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у коментарі ZN. UA розповів про те, що завершення строку санкцій накладений ООН, не означає, що спливають санкцій як такі.
"Вони працюють через національні санкції. Окремі уряди мають виконати через власне законодавсто санкції ООН. Країни зобов'язані дотримуватися їх і вводити в національне законодавство... Санкції напевно не будуть зняті, а ні США, а ні європейськими країнами. Однак частина країн, звичайно з радістю скаже, що тепер ми не зобов'язані дотримуватися санкцій ООН і ми їх знімемо. Росія вже сказала, що вона відміняє всі санкції", - наголосив він.
Іран заявив, що всі країни мають відмінити санкції, але, за словами Їжака, насправді це не так.
"Ніхто не може зобов'язати Штати або Сполучене Королівство відмінити санкції тільки через те, що термін Резолюції закінчився, оскільки у них є інші підстави для введення санкцій", - сказав експерт.
Аналітик розповів, що нині спостерігається розкол між коаліціями країн.
"Ми побачимо, які країни, на чиєму боці. Ті, держави, які говорять, що вони не будуть дотримуватися санкцій проти Ірану - будуть на одному боці, а ті, які будуть дотримуватися їх - на іншому. От, ми зараз спостерігаємо, що РФ разом з Іраном. Однак, це не означає, що відразу завтра іранські ракети та дрони завтра опиняться в інших містах", - наголосив Їжак.
Він підкреслив, що Резолюція однаковою мірою забороняла продаж як ракет, так і дронів, однак іранські БПЛА в Росії з'являлися. Щодо передачі ракет, то, по-перше, Іран боявся, що його ракети виявляться не такими ефективними, як там розповідають, а по-друге, всі розуміли що, якщо іранські ракети отримає РФ, то це означає, що Україна дуже швидко отримає еквівалентну зброю.
На запитання, чи введуть проти Ірану нові санкції у разі продажу ракет Росії, Їжак відповів: "ООН буде складно це погодити. Якщо не погодили подовження старих санкції, це означає, що Китай та РФ не дозволять прийняти Радбезу нові санкції".
Він також зазначив, що ніхто нині не знає, яка ефективність іранських ракет.
У Києві впевнені, що Іран поставлятиме балістичні ракети Росії, якими та буде обстрілювати українські міста. Але чим наша країна може відповісти на рішення Тегерана вступити у війну на боці агресора? Які інструменти може задіяти Київ, щоб запобігти поставкам іранської зброї Москві? Про ірансько-російське військово-технічне співробітництво та реакцію України читайте у статті Володимира Кравченка “Ракети для Росії: Україна може серйозно покарати Іран”.