Експертка ECFR про вибори у Франції: «Наближається повна реконфігурація французької політики»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експертка ECFR про вибори у Франції: «Наближається повна реконфігурація французької політики»
Майже всі кандидати закликали виборців у другому турі голосувати за Макрона або проти Марін Ле Пен.

Чинний президент Франції Еммануель Макрон за підсумками першого туру виборів випереджає кандидатку від правих Марін Ле Пен із різницею менш ніж у 3%, свідчать результати опрацювання 90% голосів.

Найближчі два тижні будуть дуже складними для обох кандидатів, які не могли проводити повноцінну кампанію, вважає старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин, голова філії ECFR у Парижі Тара Варма.

«Будуть представлені дві програмні платформи з дуже різними поглядами на європейську та зовнішню політику та подальшими наслідками для європейського суверенітету, членства в НАТО, міграції», - зазначає експертка.

Макрон озвучив кілька пріоритетів своєї зовнішньої та внутрішньої політики у разі переобрання президентом:

  • підтримка та розвиток науки, технологій, армії, сільського господарства;
  • підвищення рівня добробуту громадян, освіти, медицини, пенсій;
  • боротьба із зміною клімату, екологічне планування.
  • секуляризм, боротьба із ісламським сепаратизмом.

«Країна, яка вірить у науку і розум. Сильна європейська країна, яка вірить у союз демократій, гуманізм та дух Просвітництва, каже «ні» популістам та ксенофобам», - цитує тези Макрона експертка.

Марін Ле Пен наголосила, що вибір 24 квітня (другий тур виборів – ред.) буде за «суспільством та цивілізацією». Вона також представила частину програми, переважно внутрішні пріоритети.

«Вона заявила, що має сильні амбіції у сфері «демократії, економіки та екології, соціальних питань таких як купівельна спроможність, охорона здоров'я, житло» і що вона хоче об'єднати населення Франції навколо «народного національного проєкту спільної долі», - додає Варма.

Промова Ле Пен була орієнтована на ліву частину електорату, вона кидає виклик Макрону у тих питань, які виявилися складними для нього, особливо на тлі руху «Жовтих жилетів».

Республіканці (5%) та соціалісти з 4,8% та 1,8% не змогли подолати бар'єр у 5% для відшкодування витрат на виборчу кампанію.

«Наближається повна реконфігурація французької політики. Вона розпочалася 2017 року, але тепер її буде завершено», - вважає експертка.

«Республіканський фронт» проти ультраправих, схоже, реанімувався, вважає Варма. Практично всі кандидати закликали виборців у другому турі голосувати або за Макрона або проти Марін Ле Пен. Жан-Люк Меланшон закликав виборців «не віддавати жодного голосу Марін Ле Пен». Голосувати за Ле Пен виборців просили лише правоголлісти Ерік Земмур та Ніколя Дюпон-Еньян.

Передвиборні перегони у Франції прикували погляди мільйонів людей у ​​всьому світі. Особливо стурбовані ситуацією зі зростанням підтримки лояльної до Росії Марін Ле Пен у Сполучених Штатах.

Перемога Ле Пен спричинить найбільшу кризу Європейського Союзу з часів Brexit, писало Politico. І може дестабілізувати західну коаліцію проти Кремля.

Під загрозою може бути політична стабільність не лише в НАТО, а й у ЄС. Для України перемога Ле Пен може загрожувати припиненням підтримки Францією на дипломатичному фронті та зупинкою постачання військової допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі