Колишній радник президента США з питань національної безпеки Майкл Флінн, один з обвинувачених у рамках "російській справі" спеціального прокурора Роберта Мюллера, є фігурантом ще одного розслідування Конгресу - щодо передачі ядерних технологій Ер-Ріяду, повідомило у вівторок, 19 лютого, американське інформаційне агентство АР.
"Високопоставлені чиновники Білого дому просували проект, який передбачав передачу технологій ядерної енергетики Саудівській Аравії, незважаючи на заперечення працівників служб професійної етики та національної безпеки", - наводить видання цитату з доповіді Конгресу.
Сенатори з обох партій стурбовані - завдяки такої бездумної передачі американських технологій, Саудівська Аравія може створити власну ядерну зброєю.
У зв'язку з цим Комітет з питань нагляду та урядових реформ Палати представників, очолюваний демократами, запустив розслідування. Приводом стала низка заяв щодо "неналежній діяльності" у Білому домі - пропозиції про будівництво десятків ядерних реакторів в Саудівській Аравії.
В опублікованому документі, зокрема, підкреслюється, що передачу ядерних технологій в Білому домі просував колишній радник з питань національної безпеки Майкл Флінн, а після його звільнення на початку 2017 року - офіційний представник Ради національної безпеки Дерек Харві, спрямований до адміністрації Флінном.
Раніше повідомлялося, що колишній радник Дональда Трампа Майкл Флінн пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у дачі неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком.
Флінн також висловив готовність до подальшої співпраці зі слідством в "інтересах своєї сім'ї та Сполучених Штатів".
Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.
До інавгурації Трампа Флінн неодноразово спілкувався із послом РФ в США Сергієм Кисляком і обговорював питання зовнішньої політики із російською стороною як приватна особа, що є порушенням американського законодавства.
Видання Reuters повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язок Флінна з РФ. Видання дізналося, що Трамп зустрічався із Джеймсом Комі наступного дня після звільнення свого радника.