Ексчиновник НАТО називає помилки Путіна, які призведуть до поразки РФ

Поділитися
Ексчиновник НАТО називає помилки Путіна, які призведуть до поразки РФ © TWITTER
Агресія Кремля матиме жахливі наслідки для самої Росії.

Екскерівник інформаційного центру НАТО в Росії Роберт Пшель вважає, що президент РФ Владімір Путін припустився низки помилок, і ці помилки призведуть до програшу Росії.

Першою помилкою Пшель вважає взятий Кремлем курс на конфронтацію із Заходом. Росія за такої конфронтації виграти не зможе.

«Якщо послухати, про що йдеться у всіх ЗМІ і у всіх цих пропагандистів, то в них йдеться, що нібито в Україні йде війна вже між НАТО, США та Росією. Але це, звісно, неправда. В Україні – агресія Росії», - зазначає він в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Агресія РФ призведе до жахливих наслідків для неї самої, і загрожує не лише архітектурі безпеки, а й безпеці світу загалом, вважає він.

Другою помилкою стало недооцінювання ролі консенсусу при ухваленні Альянсом рішень. Зокрема, щодо членства України в НАТО.

«Проблема є в НАТО, як у кожній родині. Найголовніше – це мейнстрім, це напрям, у якому йде більшість країн. Воно на користь єдності, і в цьому сьогодні немає жодних сумнівів. Це, чесно сказати, знову те, чого не розуміють люди Кремля» , – пояснює він.

Щоб зрозуміти, як діє міжнародне демократичне суспільство, треба зрозуміти, що представники демократичних країн не люблять конфліктів та конфронтацій, пояснює Пшель.

Демократичні країни люблять користуватися великою торговою чи економічною зброєю. Але якщо вони вже не мають вибору, вони стають дуже жорсткими.

«Ось цього, я думаю, у Кремлі не розуміють. Це велика помилка. І Путін не перший диктатор, котрий не розуміє, як це працює. До нього були і раніше різні диктатори, які дуже підвели себе та свої країни через таку помилку» , - каже він.

Третя помилка – спроба погрожувати світові ядерною зброєю. Жодних військових чи операційних цілей її застосування досягнути не допоможе. А риторика Кремля сприймається у світі як опція, яка не вкладається у голові.

«І тут потрібно зробити все, щоб люди, які користуються навіть такою мовою, зрозуміли, що на кожен такий удар у кожній формі наслідки будуть дуже серйозними, навіть якщо вони набудуть форми неядерного удару», - зазначає експерт.

Водночас, наголошує Пшель, відповідь буде і у разі спроби атаки країни НАТО, і країни, яка не має ядерної зброї, однією з яких є Україна.

«Потрібно розуміти: НАТО залишається і ядерною, і конвенційною організацією. У нас є дуже багато засобів, які ми могли б використати у відповідь на гіпотетичну можливість застосування Росією ядерної зброї» , - додає він.

Експерт нагадав, що в НАТО відпрацьовуються різні сценарії ядерного стримування.

«І в кожному сценарії потрібно потенційним агресорам зрозуміти: кожен квадратний сантиметр території НАТО захищатиметься, а решта – це вже деталі», - наголошує Пшель.

Четвертою помилкою президента РФ є недооцінювання спротиву українців.

«Абсолютно очевидно, що українці ніколи не здадуться. А щодо решти світу – послухати, що говорить на цю тему, наприклад, Китай та інші країни, як Індія. Навіть, я думаю, Північна Корея не висловилася за таке гіпотетичне питання. Тут Путін абсолютно один, один у світі», - наголошує експерт.

На його думку, українська армія сьогодні – одна з найефективніших, найкращих у Європі, а може навіть у світі. І йдеться не лише про мужність та відвагу, а й про розвиток.

«Ми говоримо про обладнання, технології і навіть форму, в якій вони вміють вести операції: це вже XXI століття. Це велике досягнення. І знову ж таки, якщо подивитися, навпаки, на те, як поводяться російські військові, то це виглядає як те, що відбувалося на початку XX століття або взагалі, може, XIV століття», - пояснює він.

П'ятою помилкою , на думку Роберта Пшеля, стала впевненість російського лідера у неготовності Заходу йти на конфронтацію з Росією.

«Для демократів, котрі дуже не хочуть йти на конфронтацію, які завжди відчувають, що потрібно зробити максимально все, щоб зберегти мир у світі, є складнощі. І на це розраховував Путін, і певною мірою йому з цим пощастило, бо були різні голоси, звісно», - пояснює він.

Але розрахунок Путіна на те, що Альянс не допомагатиме Україні, не виправдався, вважає експерт.

«Те, що НАТО нічого не зробило – це не так. Якби НАТО останніми роками (з 2014 року – ред.) не допомагало, наприклад, Україні у тренуваннях, у навчаннях, то я думаю, що українцям було б складніше витримати цю агресію. Ситуація не така, що НАТО забуло про Україну: ніхто не визнав анексії (Криму) і була підтримка України з погляду різних реформ» , - додає експерт.

Головне – щоб ті, хто пішов шляхом конфронтації, зійшли з нього, вважає Роберт Пшель.

«Можна цю війну в Україні закінчити, і ми знаємо, хто може ухвалити таке рішення. І нам хотілося б, щоб більшість людей у Росії зробила все, що можливо, а також ті громадяни Росії, які сьогодні перебувають за межами Росії, зробили все можливе, щоб змінити цю політику. Зрештою, той, хто керує Росією, залежить від самих громадян Росії», - нагадує він.

Чи продовжуватиметься російська війна проти України, якщо Владімір Путін втратить владу? Багато теорій спираються на припущення, або, точніше, надію, що без Путіна Росія буде більш готова відмовитися від війни проти України.

Однак наступному російському лідерові буде дуже важко зупинити війну свого попередника, навіть якщо він цього захоче. Старший політолог аналітичного центру RAND Corp Шон Кокран пояснює, чи закінчиться війна проти України без Путіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі