Враховуючи те, що спостерігається чергове загострення ситуації з коронавірусом та зростання кількості випадків хвороби, країни змушені запроваджувати або продовжувати жорсткі карантинні обмеження. Однак нові обмеження для стримування поширення коронавірусної хвороби в багатьох європейських країнах почали впливати на бізнес та економіку, пише Financial Times.
Очікується, що в Європі буде спостерігатися уповільнення ділової активності, хоча останнім часом бізнес єврозони залишається більш стійким, ніж коли були запроваджені перші карантинні обмеження на початку пандемії.
Аналітики вважають, що показники виробництва в єврозоні будуть стабільними, оскільки промисловий сектор зараз менше страждає від порушень ланцюгів поставок.
Невизначеність, створена пандемією, та заходи щодо стримування поширення хвороби можуть посилити негативні тенденції в економіці ЄС, а дані про інфляцію в США можуть викликати занепокоєння інвесторів.
Центральні банки та інвестори з Уолл-стріт зіштовхнулися з посиленням інфляції, коли американська економіка почала поступово відновлюватися завдяки прискореній глобальній кампанії вакцинації та додатковим фінансовим стимулам уряду США на 1,9 трильйона доларів.
Економісти прогнозують ріст базового індексу цін на 1,5%. Ринки вже оцінюють зростання інфляції на найближчі місяці.
ФРС також заявила минулого тижня, що очікує зростання інфляції цього року до 2,2 відсотка, змінивши свої прогнози.
Фінансові ринки вже відреагували на зростання інфляційних побоювань різким «розпродажем» з початку року.
Наприкінці цього року, як очікується, інфляція у Великій Британії перевищить цільовий показник Банку Англії на 2 відсотки, зумовлений послабленням локдауну, вищими цінами на доставку та зростанням енергетичних витрат.
Однак на засіданні Банк Англії підтримав основну ставку на рівні 0,1 відсотка та цільову програму викупу облігацій на рівні 895 млрд фунтів стерлінгів, що майже вдвічі перевищує рівень до пандемії.
Центральний банк, який очікує швидкого підйому економіки Великої Британії у другій половині цього року на тлі успішної кампанії вакцинації, заявив, що "не має наміру посилювати монетарну політику", поки не з'являться чіткі докази покращення ситуації на ринку праці.
Британський економіст Роберт Вуд очікує, що інфляція залишиться незмінною, коли Управління національної статистики опублікує рівень індексу споживчих цін за лютий. У січні ціни на споживчі товари зросли на рівні 0,7%.
Вуд прогнозує, що до кінця року індекс споживчих цін може змінитися, "оскільки зростання цін на енергоносії сильно впливає на економіку". З початку листопада ціна на нафту марки Brent, що є міжнародним орієнтиром, зросла більш ніж на 60 відсотків.
Напередодні засідання минулого тижня члени комітету з питань грошово-кредитної політики Ради Європи висловили різні думки щодо середньострокової перспективи інфляції.
Головний економіст комітету з питань грошово-кредитної політики Енді Халдейн заявив, що існує "відчутний ризик" того, що інфляцію у Великій Британії виявиться "важче приборкати", ніж очікують політики.
Президент США Джо Байден підписав пакет економічної допомоги США на 1,9 трлн доларів. Такий «хід» Америки може прискорити відносний економічний спад Європи та Великої Британії, особливо порівняно з Китаєм. У майбутньому Європа та США отримають менш масштабну роль у світовій економіці, оскільки країни, що розвиваються, будуть підвищувати свої темпи зростання.