Про це сьогодні пише видання The Economist. Медведєва ж багато хто не любить і вважає слабким. Немало росіян звинувачують саме його в ослабленні економіки. Впродовж останніх трьох років під тиском західних санкцій і обвалу цін на нафту економіка Росії перейшла від стагнації до рецесії. І споживачі відчули цей біль. Щоправда, з початку року ВВП Росії почав демонструвати незначне зростання. Але роздрібна торгівля продовжує падати, а не рівність зростає.
Втім, протести у неділю не були націлені лише проти уряду Медведєва. Вони стали вираженням загального невдоволення системою. Як сказала пенсіонерка Ангеліна з Москви: "Я втомилася від цього безладу".
Масштаб і географія протестів здивували багатьох оглядачів. Аналітики і соціологи довго наполягали на тому, що ніяких акцій незгоди не буде. 83% росіян під час опитувань говорили, що вони не будуть брати участь в політичних протестах, хоча лише 50% опитаних зізнавалися, що не вважають нинішній курс Росії правильним. Про це свідчать дані "Левада Центру". Але опитування можуть бути поганим індикатором народних настроїв, особливо в російських регіонах, які особливо гостро відчули економічний спад. Для багатьох, хто вийшов на вулиці в неділю, здається, роздратування взяло гору над апатією і страхом.
"Якщо мене посадять на 15 днів, я буду рада. Сяду на дієту", - жартувала учасниця протесту в Москві Олена.
Протести також продемонстрували зміну поколінь. Якщо в 2012 році на Болотній площі були здебільшого представники середнього класу, то у минулі вихідні на вулиці вийшли підлітки і молодь, які не пам'ятають свою країну без Путіна.
"Суть демократії в тому, що у різні часи потрібні різні правителі", - сказав студент-програміст, який в неділю вперше вийшов на протест.
"Вони вже при владі 17 років, настав час змінити лідера", - додав він.
Видання зауважує, що російські ЗМІ і чинвоники спробували вдати, ніби у минулі вихідні нічого не відбулося. Державні телеканали розповідали глядачам про Україну, виверження вулкану на Камчатці і стрілянину в нічному клубі в Огайо. Кремль ніяк не прокоментував російські події. Масові арешти демонстрантів, здається, стали репетицією перед виборами 2018 року. Чиновники досі сподіваються, що анексія Криму і патріотичний ентузіазм виграють для Путіна четвертий президентський термін. Кремль поставив собі за мету добитися 70% явки і такої ж підтримки виборців. Росіяни в опитуваннях досі називають анексію Криму "другим найбільшим здобутком" після перемоги в Другій світовій війні, а рівень підтримки Путіна лишається вище 80%.
"Але ефект "кримнашу" поступово счезає. Святкування річниці анексії на початку місяця пройшло без особливого запалу. Економічні проблеми і корупція хвилюють росіян більше, ніж невирішена війна в Україні", - пише видання.
Експерт "Левада Центру" Денис Волков вказує на те, що анексія Криму втратила актуальність для росіян, і фокус групи все менше говорять про неї.
У неділю, 26 березня, в Москві, Санкт-Петербурзі та інших російських містах почалися акції протесту проти корупції. Приводом для виступу стало розслідування "Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального про розкішне життя прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.
Через 20 хвилин після початку акції протесту в Москві був затриманий російський опозиціонер Олексій Навальний.
Детальніше про протести в Москві та інших російських містах читайте в матеріалі: "Антикорупційні протести в Росії: головне".