Прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон написав листа президенту Європейської ради Дональду Туску, у якому представив Туску свої нові пропозиції щодо виходу Британії зі складу Європейського союзу; саме лист оприлюднила прес-служба Джонсона.
"Дата виходу Сполученого Королівства з Європейського союзу, 31 жовтня, наближається швидко. Я дуже сподіваюся, що ми підемо з угодою. Ви особисто згодні з тим, що цей уряд буде працювати енергійно і рішуче для досягнення угоди. Це наш найвищий пріоритет", – заявив Джонсон.
Однією з вимог Джонсона є скасування "бекстопу" для Північної Ірландії. На думку прем'єра, даний механізм є нежиттєздатним та антидемократичним, а присутність Північної Ірландії у складі ЄС суперечить бажанням Британії. Чинний варіант "бекстопу" поставить Лондон перед вибором – або подальша участь у Митному союзі, або Північна Ірландія виявиться відрізаною від британської економіки.
Також "бекстоп" б'є у Белфастську угоду, згідно з якою між двома Ірландіями не повинно бути кордону, зазначив Джонсон. Кордон між Північною та власне Ірландією, на його думку, неприпустимий.
Прем'єр-міністр Британії домагається відновлення переговорів про умови Brexit. Проте в ЄС уже заявили, що не збираються робити цього, так як вважають оптимальними домовленості, досягнуті в ході переговорів з урядом Терези Мей. Незважаючи на це, Джонсон висловив готовність домогтися виходу Британії з Євросоюзу до 31 жовтня.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряду Терези Мей він покинув після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо угоду, вже тричі відкинуту Палатою Громад, все ж таки вдасться прийняти.
Детальніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".