Про це на сторінках Frankfurter Allgemeine пише Конрад Шуллер, застерігаючи, що Дуда може влаштувати так звану "орбанізацію" Польщі.
"Прем'єр міністр Угорщини Віктор Орбан, його націоналізм і його обмежена повага до цінностей і правил ЄС, вже віддавна стали взірцем для польських консерваторів", - йдеться в статті.
Президент Броніслав Коморовський і його ліберально-центристські сили застерігали, що успіх Дуди може покласти край конструктивній співпраці ЄС і Польщі. Оскільки "радикалізація Польщі" призведе до того, що вона опиниться "на периферії Європи". Враховуючи загрози з боку Росії, це може нашкодити безпеці країни, оскільки "там, де закінчується Захід, починаються можливості для неоімперіалістичної агресії".
Автор погоджується з позицією Коморовського і його соратників і вважає, що застереження не безпідставні. Він нагадує, Орбан, на якого орієнтуються польські консерватори, час від часу намагається тиснути на Євросоюз, демонструючи свою близькість з Росії Володимира Путіна.
Дуда під час передвиборчої кампанії заявляв, що Польща не буде "пливти за течією" в ЄС, а буде "потужним голосом", який вимагатиме реалізації її інтересів. На думку Шуллера, опозиційний кандидат вже заявив про себе як про "євро скептика", виступаючи проти вступу Польщі в єврозону чи дотримання екологічної політики ЄС. Також перемога Дуди могла б означати, що Варшава відмовиться від стриманої бюджетної дисципліни ЄС. Оскільки його обіцянки про зменшення пенсійного віку, збільшення мінімальних зарплат і суми допомоги при народженні дітей призведуть до того, що польський бюджет остаточно розбалансується. І це може стати причиною конфлікту з ЄС.
Також Шуллер зауважує, що відносини Польщі з Росією теж тяжко спрогнозувати у випадку перемоги Дуди. Для польських "правих" протистояння проти Москви стало "основним інстинктом" і рисою характеру, яка відсунула на другий план страх перед Німеччиною. Дуда представляє партію, яка звинувачує у смерті президента Леха Качиньського російські спецслужби.
"Якщо Дуда переможе, то може повторитися ситуація 2007 року, коли брати Качиньські рішуче виступали проти європейської конституції. Зрештою вони змінили свою думку. Брюссель для них поганий, але Москва ще гірша", - йдеться в статті.
Більше про вибори в Польщі читайте в статті Якуба Логінова для газети "Дзеркало тижня. Україна" під назвою: "Вибори президента Польщі: "землетрус" для політики і поразка проросійських кандидатів".