Захисні маски, які з Китаю в Польщу доставив український літак Ан-225 "Мрія", мають підроблені сертифікати, повідомляє Gazeta Wyborcza. За словами журналістів, не відомо, чи будуть маски ефективними і безпечними в лікарнях.
Президент польської транснаціональної корпорацією KGHM Polska Miedź Марцін Хлудзіньскі, чия компанія сплатила за медичний вантаж, опублікував у своєму Twitter пост, маски, імпортовані з Китаю, "мають всі необхідні сертифікати і працюють в лікарнях".
Dziś maski ochronne i kombinezony z transportów @kghm_sa z Chin trafiły do kolejnych dolnośląskich medyków. Wyprzedzę absurdalne #FakeNews : Mają wszystkie niezbędne certyfikaty i sprawdzają się w szpitalach:-)P.s. Następne 5 samolotów w organizacji :) pic.twitter.com/lJeECyLy3r
В твіт Хлудзіньскі додав фотографії документів, розкриваючи ім'я однієї з компаній, що виробляла маски - Guangdong Nafei Industrial Holding Co. Ltd. Як пише газета, компанія працює у сфері виробництва паперу, а сертифікат зі знаком CE для масок був виданий італійською компанією Ente Certificazione Macchine (ECM).
Як стверджує газета, сертифікати підроблені китайськими виробниками. 3 квітня компанія ECM опублікував повідомлення, в якому заявила, що не є уповноваженою в галузі засобів індивідуального захисту і не видає сертифікати CE.
"Використання нашого імені і номера в масках є шахрайством і зловживанням, і ми робимо кроки, щоб відстежувати і повідомляти про всі фальшиві сертифікати", - заявила компанія.
Як розповіла виданню професор Катажина Майшицка, керівник відділу індивідуального захисту Центрального інституту охорони праці, Ente Certificazione Macchine не уповноважена видавати сертифікати типу UE, які дозволяють виробнику маркувати ці продукти знаком CE.
Раніше, другий американський штат подає позов проти Китаю через COVID-19. У США звинувачують Китай у поширенні коронавірусу і вимагають покрити збитки.
Також, США звинуватили владу Росії, Китаю і КНДР в тому, що вони приховують реальну статистику захворюваності COVID-19.