Розвідувальні служби США намагаються скласти повну картину поширення коронавірусу у світі і стикаються з труднощами при зборі інформації про епідемію в Ірані, Китаї, Росії та Північній Кореї, повідомляє Reuters.
Спеціальні органи США вважають ці країни "складними цілями" через посилений контроль держави над інформацією та складності збирання інформації в замкнутому середовищі місцевого керівництва навіть у мирний час.
Північна Корея не повідомляла про жоден випадок епідемії коронавірусу, хоча її уряд прохав у міжнародних організацій допомогу поставками масок і засобів тестування.
Недостатньо інформації, на думку американських фахівців, надходить з Росії, де може бути введений загальний карантин після того, як кількість підтверджених випадків заражень досягла 1836. Брак відомостей про поширення епідемії з російських джерел може погано позначитися на пандемії в світі, оскільки Росія межує з 14 іншими країнами та є важливим транспортним центром.
Держсекретар США Майкл Помпео вже публічно звинувачував Китай у приховуванні справжніх масштабів поширення коронавірусу, згадуючи також про неповну картину епідемії в Ірані і Росії.
"Ми хочемо одержувати як можна більш точне уявлення про осередки епідемії і про їх розширення де б вони не знаходилися, - сказав Джеремі Конундук, експерт "Центру глобального розвитку" і колишній керівник Управління США по наданню допомоги у випадку стихійних лих, брав участь в боротьбі зі спалахом еболи. - Світ не позбудеться коронавірусу, поки не позбудеться від нього всюди".
У приховуванні відомостей про коронавирус Росію звинувачували і британські ЗМІ, звертаючи увагу на демонстративне ігнорування ризиків зараження під час візиту Путіна в окупований Крим. КНДР, одна з найбільш закритих країн у світі, досі не давала офіційних коментарів про те, чи є випадки зараження на її території.
Україна також стикається з браком інформації про поширення коронавірусу, оскільки окупаційна влада в окремих районах Донецької та Луганської областей приховують статистику зараження.