Донька одного з найвідоміших російських екс-шпигунів Сергія Скрипаля, Юлія Скрипаль, дала своє перше інтерв'ю після отруєння у Солсбері, і тривалого періоду госпіталізації (дівчину відпустили з лікарні лише через п'ять тижнів). Ексклюзивне інтерв'ю у дівчини взяло Reuters.
"Шокує сам факт використання нервово-паралітичної речовини у даній ситуації... Моє життя була перевернуто з ніг на голову", - заявила Юлія у своєму ексклюзивному інтерв'ю. За її словами, прокинувшись після 20-денної коми, вона дізналася, що вони обидва - сама Юлія і її батько Сергій Скрипаль - були отруєні.
"Нам дуже пощастило, що ми вижили після цього замаху на вбивство. Процес одужання був повільним і дуже болючим... Зараз я намагаюся звикнути з неймовірними змінами у моєму житті, як фізичними, так і емоційними. Я намагаюся жити сьогоднішнім днем і маю намір допомагати моєму батькові до його повного одужання. Надалі я сподіваюся повернутися додому в мою країну", - заявила Юлія.
Юлія Скрипаль: "надалі я сподіваюся повернутися додому в мою країну" pic.twitter.com/0QzI2uWwDH
- Агентство Рейтер (@reuters_russia) 23 травня 2018 р.
Скрипаль говорила російською і надала заяву, яку, за її словами, вона написала сама англійською та російською мовами. Вона підписала обидва документа після того, як зробила заяву.
"Як я вже говорила у попередній заяві: ніхто не повинен і не може говорити за мене і мого батька, крім нас самих", - додала вона.
Юлія Скрипаль: "Ніхто не повинен і не може говорити за мене і мого батька, крім нас самих" pic.twitter.com/msOeYlwEdl
- Агентство Рейтер (@reuters_russia) 23 травня 2018 р.
При цьому сама Юлія розмовляла з журналістами у Лондоні; її конкретне місцезнаходження тримається у таємниці, так як вона знаходиться під захистом Великобританії. Також вона відмовилася відповісти на запитання після виступу на камеру.
Нагадаємо, 5 березня у британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.
У відповідь на замах на Сергія Скрипаля британський уряд ініціював вислання російських дипломатів з країн НАТО, ЄС та їх партнерів. Солідарність з Британією висловили вже 28 держав, які вишлють майже 150 російських дипломатів.
Крім того, анульовано акредитацію семи російських представників при НАТО.
Пізніше ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.
Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".