Дональд Трамп перетворить Brexit на кошмар – Financial Times

Поділитися
Дональд Трамп перетворить Brexit на кошмар – Financial Times Трамп може серйозно ускладнити вихід Британії з ЄС © news.yahoo.com
Вихід Британії з ЄС ускладниться зовнішньополітичним курсом Дональда Трампа.

Brexit має б зблизити США і Великобританію, однак вони мають дуже різні погляди на зовнішню політику. Про це йдеться в статті міжнародного експерта Гідеона Рахмана у виданні Financial Times.

Автор зазначає, що для найбільш затятих прихильників Brexit, вибір Дональда Трампа віщував підтримку. Президент США досі є прихильником ідеї виходу Британії з ЄС. Більше того, він, схоже, вказує маршрут цього виходу. Британія може втекти з тонучого плота ЄС на блискучому кораблі англо-американського співробітництва.

Однак автор заявляє, що це оманливе бачення. Вибір Трампа перетворив Brexit з ризикованого вибору в абсолютну катастрофу. Останні 40 років у Британії було два ключових стовпа зовнішньої політики: членство в ЄС і "особливі" відносини з США.

Вибір виходу з ЄС залишає Британію значно більш залежною від США саме в той час, коли Сполучені Штати обрали ненадійного президента. Трамп опонує всім основоположним принципам, на яких побудована зовнішня політика Британії.

Під час короткого візиту до Вашингтона, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей частково прикрила цю неприємну правду різними дрібницями і домовленістю про вільну торгівлю. Рішення Трампа повернути бюст Вінстона Черчілля в Овальний кабінет шанувальники Brexit сприйняли із захопленням. Більш важливим було запевнення, що Британія отримає договір про вільну торгівлю, як тільки почнеться процес розлучення з ЄС.

Але як тільки Мей покинула Вашингтон, Трамп ввів свій антиімміграційний указ, який забороняє відвідування країни іммігрантами з 7 країн. Після цього прем'єр-міністр була змушена дистанціюватися від свого нового кращого друга в Білому домі.

Питання біженців показав серйозну розбіжність поглядів Мей і Трампа. Навіть якщо торгівля буде новою основою спеціальних відносин Британії і США, то різниця у світогляді залишиться.

Мей заявляла, що вона хоче бути головним двигуном вільної торгівлі, в той час як Трамп є самим затятим протекціоністом серед президентів США, починаючи з 1930 року.

Лідери країн мають різний погляд і на міжнародні організації. Британський прем'єр вірить у необхідність НАТО і ООН, тоді як Трамп двічі назвав НАТО застарілим і обіцяв скоротити витрати на ООН.

Різняться думки глав країн і з ключових питань майбутнього ЄС та Росії. Трамп дуже скептичний до ЄС і вважає, що союз скоро розвалиться, що відображає швидше погляди Найджела Фараджа, ніж британського уряду.

Щодо Росії політика Британії близька до позиції адміністрації Барака Обами, включаючи економічні санкції і невизнання анексії Криму. Тоді як Трамп уже натякає на можливість зняття цих санкцій.

Британія опинилася перед обличчям такої Америки, яка не поділяє ніяких поглядів своєї зовнішньої політики. Тоді як було б значно простіше захищати вільну торгівлю всередині ЄС.

Читайте також: Астрономи виявили ще одну галактику-супутник Чумацького Шляху
Раніше повідомлялося, що шанси Ангели Меркель зберегти позицію канцлера збільшилися після перемоги Дональда Трампа на виборах в США. Вибір американського президента змусить німців задуматися про втручання Москви у їх вибори та можливі наслідки правого популізму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі