Від самого початку ці аргументи здавалися видаванням бажаного за дійсне. А після прес-конференції Трампа 15 серня у Нью-Йорку вони були повністю зруйновані.
Про це пише видання The Economist у свіжому номері, нагадуючи, що на тій прес-конференції президент США зробив непрописані заздалегідь коментарі, які були його третьою спробою розібратися з насильством у Шарлоттсвіллі, штат Вірджинія. В них президент відступив від продуманої заяви, виголошеної ним в понеділок. В ній він засудив расистів і "правих" радикалів, які протестували проти знесення статуї генералу-конфедерату Роберту Лі, а потім вступили в сутичку з демонстрантами, які підтримували цю ідею.
В Нью-Йорку він зробив новий випад, шокувавши свого нового начальника адміністрації, заявивши, що у насильстві у Шарлоттсвілі винні "обидві сторони". Тим самим він не лишив жодних сумнівів, кого насправді він підтримує.
Трамп - не прихильник ідей вищості білої раси. Він повторив свій осуд неонацистів і висловився проти вбивства Хізер Хеєр. Та разом з тим, його неоднозначна реакція на події містить жахливий сигнал для американців.
"Будучи далеко не рятівником республіки, їхній президент виявився політично невмілим, морально ницим і за своїм характером непридатним для роботи на найвищій посаді", - пише The Economist.
Видання пропонує розглянути політичну невмілість президента США. Впродовж передвиборчої кампанії торік від активно виступав проти політичного класу. Але цього тижня він провалив найпростіший політичний тест: він не знайшов способу засудити нацистів. Не змігши правильно відреагувати на події у Шарлоттсвіллі в суботу, він нарешті сказав потрібні слова у понеділок. А потім наступного дня перекреслив цей правильний крок. Коли бізнес-лідери почали масово йти з команди радників Трампа, Білий дім вирішив розпустити всю раду. Зате Трамп отримав підтримку Девіда Дюка - колишнього "імперського майстра" расистів з "Ку Клукс Клану".
"Праві" радикали збираються на нові протести по всій Америці. А Трамп ускладнив завдання стримати їхній марш і зберегти мир. І ця шкода перекинеться на інші пункти порядку денного. Його остання прес-конференція задумувалася як можливість оголосити про плани президента з покращення інфраструктури США, яким знадобиться підтримка демократів. Але він легковажно відкинув ці плани.
"Інфраструктурний тиждень" в червні потонув у скандалі через рослідування втручання Росії у вибори. Президент Трамп сам же допоміг роздути цю справу, звільнивши директора ФБР. Так само, план скасування медичної програми Obamacare провалився, тому що Трампу забракло харизми, щоб схилити на свій бік республіканців, яким він не подобається. На це він відповів приниженням лідера республіканців у Сенаті, підтримка якого потрібна президенту США для просування законодавчих ініціатив.
"Для республіканців у Конгресі вибір повинен бути чітким. Багато з них підтримали Трампа, попри власну антипатію, оскільки думали, що він допоможе їм виконати політичний порядок денний. Але цей план не спрацював. Трамп не республіканець, а "зірка власної драми". Пов'язуючи свою долю з ним, республіканці шкодять своїй країні і партії", - йдеться в статті.
Видання додає, що його хамська манера висловлюватись лише отруює життя країни. Будь-які вигоди від економічних реформ, такі як зростання фондових бірж і скорочення безробіття, відбулися завдяки глобальній економіці, технічним фірамам і дешевшому долару, а не завдяки роботі президента. Ціна цих вигод неприйнятно висока.
Республіканці можуть приборкати Трампа, якщо захочуть. Замість того, щоб пробачати йому всі випади, сподіваючись, що зрештою вийде добитися позитивних результатів, партії варто засудити поезидента. Кращі з республіканців же це зробили цього тижня. Іншим варто зробити те ж саме.
Раніше видання Bloomberg писало, що республіканці зляться на Трампа після подій в Шарлоттсвіллі. Після того, як він знову порівняв расистів і радикалів з їхніми опонентами, конгресмени від політичної сили намагаються дистанціюватися від президента.
Нагадаємо, у Вірджинії місцева влада ввела режим надзвичайного стану через протестів ультраправих через планів уряду прибрати з Парку емансипації пам'ятник генералу армії Конфедерації в роки Громадянської війни Роберту.
Як повідомлялося, невідомий на автомобілі скоїв наїзд на маніфестантів у місті Шарлотсвилл, загинула щонайменше одна людина.