Дипломатія Трампа щодо Північної Кореї зайшла в глухий кут - WP

Поділитися
Дипломатія Трампа щодо Північної Кореї зайшла в глухий кут - WP За підсумками Сінгапурського саміту Трамп і Кім Чен Ин підписали спільну заяву © obozrevatel.com
Скасування зустрічі держсекретаря США Майка Помпео з ядерним парламентером КНДР Кім Ен Чхолем вказує на проблеми в дипломатичному процесі.

Зближення з Північною Кореєю було, мабуть, найбільшим зовнішньополітичним досягненням за все перебування на посаді президента Дональда Трампа. Але ряд подій, що трапилися в останні кілька днів, свідчить про серйозні проблеми у дипломатичному процесі. Насправді, Сполучені Штати і Північна Корея, можливо, ще більше віддалилися один від одного після історичної зустрічі Трампа з Кім Чен Ином, яка відбулася 12 червня у Сінгапурі, пише видання The Washington Post.

Держсекретар США Майк Помпео повинен був зустрітися з найближчим соратником північнокорейського лідера Кім Ен Чхолем у четвер, 8 листопада. Згідно з заявою Державного департаменту, Помпео і ядерний парламентер КНДР повинні були обговорити прогрес за всіма чотирма пунктами Сінгапурської домовленості, "включаючи повну денуклеаризацію Північної Кореї". За словами Помпео, він очікував, що в ході цих переговорів між сторонами намітиться "деякий реальний прогрес", в тому числі в зусиллях з проведення другої зустрічі Трампа з Кім Чен Ином.

Замість цього в середу, 7 листопада, прес-секретар Держдепартаменту Хізер Нойерт повідомила про те, що зустріч не відбудеться.

"Ми знову проведемо зустріч, коли наші розклади дозволять", - йдеться в заяві.

Це стало ще одним сигналом того, що дипломатія зайшла в глухий кут через кілька місяців після саміту. Адміністрація Трампа сподівалася прискорити прогрес, призначивши Стівена Бігуна спеціальним представником США з Північної Кореї. Але у Бігуна ще не було можливості провести зустріч з заступником міністра закордонних справ Північної Кореї Чоу Сон Хуей, яка, як передбачається, очолить делегацію Північної Кореї на робочому рівні. Багато спостерігачів США критикували адміністрацію Трампа за те, що вона почала переговори на високому рівні, а не на робочому.

Стурбованість, пов'язана з цим підходом, посилилася в минулу п'ятницю, коли північнокорейські державні ЗМІ припустили, що "зарозуміла" поведінка Сполучених Штатів може змусити Пхеньян відновити свою політику, зосередивши увагу на економічному розвитку та його ядерній програмі. Фактично це було попередження про те, що Північна Корея може незабаром відновити випробування балістичних ракет, які призвели до ескалації напруги в 2017 році.

Для Трампа поразка дипломатії щодо Північної Кореї буде особистим провалом. Довгий час президент США стверджував, що зможе вирішити проблему з КНДР, якщо він зустрінеться з Кім Чен Ином. Його бажання зустрітися з лідером Північної Кореї особисто в цьому році призвело до того, що зустрічі чиновників нижчого рівня так і не відбулися. По мірі того як Сінгапурський саміт відходить у минуле, його недоліки стають все більш очевидними. Коротка, невизначена заява, яка Трамп і Кім Чен Ин підписали - всього 400 слів, не надала чіткого шляху для вирішення ключових проблем у протистоянні між Сполученими Штатами і Північною Кореєю. Сторони все ще сперечаються про те, що означає "денуклеарізація", і коли вона відбудеться.

Для Пхеньяну найбільш важливим питанням зараз є зняття санкцій. Але це принципово розходиться з позицією США, в якій йдеться, що Вашингтон не може послабити економічний тиск на Північну Корею, оскільки в цьому випадку втратить найсильніший важіль впливу на Пхеньян. Нещодавно Помпео підкреслив, що США не знімуть санкції до тих пір, поки не буде підтвердження того, що Північна Корея відмовилася від ядерної програми. Однак Північна Корея сподівається, що санкції будуть скасовані.

Раніше держсекретар США Майк Помпео під час зустрічі з заступником голови ЦК Трудової партії Кореї Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі