Die Welt: Іран здатен виготовляти для Росії не більше 20 безпілотників на місяць, експерт назвав причини

Поділитися
Die Welt: Іран здатен виготовляти для Росії не більше 20 безпілотників на місяць, експерт назвав причини © https://www.5.ua
Колишній пілот іранських ВПС пояснив, чому “Вартовим ісламської революції”, швидше за все, не подобаються поставки іранської зброї в Росію.

Згідно з оцінками уряду України, Росія домовилася з Іраном про продаж 2200-2400 безпілотників, які Москва використовує у війні. Іранська опозиційна група «Організація моджахедів іранського народу», яка керує таємною мережею в країні, говорить навіть про 3500 апаратів.

Але колишній пілот ВПС Ірану Бабак Тагваї, який тепер живе в Лондоні, сказав Die Welt, що ці цифри перебільшені.

«Серійні номери збитих Schahed-131 і Schahed-136 говорять, що Росія отримала приблизно по 100 одиниць кожної моделі», - сказав він, додавши, що виробляти безпілотники не так легко, як кулемети чи гранати.

«Це складне виробництво, яка займає час. В кращому випадку Іран може щомісяця збирати 20 безпілотників, щоб потім передати їх Росії», - пояснив Тагваї.

Die Welt пише, що пояснення іранського експерта можуть пролити світло на те, чому Росія застосовує іранські безпілотники саме так, як вона це робить. Минулого тижня під час масового обстрілу української інфраструктури дрони-камікадзе грали не значну роль. Українські сили протиповітряної оборони збили лише 10 безпілотників. При цьому, вони знищили 73 російські ракети. І це має дивний вигляд, зважаючи на те, що іранські безпілотники в рази дешевші, ніж ракети Х-101, якими Москва обстрілює Україну.

Тож Die Welt робить висновок, що в російської армії немає великих запасів безпілотників-камікадзе. Інакше вона б використовувала їх більш інтенсивно і не лише в тилу, а й на фронті. Видання пояснює, що виробництво безпілотників в Ірані контролює «Корпус вартових ісламської революції», який має великий вплив на Збройні сили країни і економічне життя загалом. Тегеран вже багато років живе під тиском міжнародних санкцій. Тож «Вартові ісламської революції» збудували таємні схеми, щоб обходити всі обмеження.

Попри це, Ірану важко масово закуповувати на чорному ринку компоненти, необхідні для промислового виробництва. Тим більше, що місяць тому ЄС запровадив нові санкції, націлені проти компаній, які складають іранські безпілотники. Вашингтон теж схвалив новий пакет санкцій, націлений проти компаній, авіаліній і транспортних фірм, пов’язаних з «Вартовими ісламської революції», через які Іран отримує важливі деталі.

Тагваї вказує на ще одну проблему. На його думку, «Вартові ісламської революції» точно не раді, що Shahed-131 і Shahed-136 забирають з їхніх складів і відправляють Росії. Тому що існує ризик скорочення їхньої власної сили. «Вартові ісламської революції» хочуть зберегти домінування в Ірані і мати змогу забезпечувати своїх союзників за кордоном. Серед них бійці «Хезболли» в Лівані, хусити в Ємені, а також соціалістичний режим у Венесуелі. Тому іранські «Вартові» не можуть допустити, щоб їхні склади були напів порожні.

«Саме тому вони, напевно, критично ставляться до поставок ракет малої і великої дії, про що говорили впродовж останніх тижнів. Звісно, Іран може їх передати. Але, чесно кажучи, не думаю, що Росія навіть попросила про це», - сказав Тагваї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі