Заява прозвучала на тлі спільних загроз президентів Ірану і США. Хасан Рухані заявив, що війна з його країною "є матір'ю всіх воїн". Після цього Трамп капслоком написав у своєму Twitter, щоб Рухані не смів загрожувати Сполученими Штатами інакше Тегеран "зіткнеться з наслідками, яких ніколи не було в історії".
"І мало хто знає про це, але у аятолли Хаменеї є свій особистий хедж-фонд, де не ведуться записи, і називається Setad, вартістю 95 мільярдів доларів. Фонд використовується для "Іранської революційної гвардії", - сказав Помпео, виступаючи перед відвідувачами бібліотеки Рональда Рейгана в Каліфорнії.
"Рівень корупції і багатства серед лідерів Ірану показує, що Іран управляється чимось, що більше нагадує мафію, ніж уряд".
Помпео також нагадав, що в наступному році Іран буде відзначати сорокову річницю Ісламської револююции і заявив про підтримку сполученими штатами іранців, які незадоволені керівництвом країни і виходять на акції протесту по всьому Ірану.
"У світлі цих протестів і 40-річної тиранії режиму у мене є послання для народу Ірану: Сполучені Штати вас чують; Сполучені Штати підтримують вас; Сполучені Штати з вами", - додав держсекретар США.
Він також підкреслив, що США будуть працювати з країнами, які імпортують іранську нафту, "щоб довести імпорт як можна ближче до нуля".
8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".