У Росії прийняли законопроєкт, відповідно до якого дата завершення Другої світової війни переноситься з 2 на 3 вересня. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на російські інформаційні агенції.
Як зазначено у пояснювальній записці, передумовою до відповідного рішення став указ президії Верховної Ради СРСР від 2 вересня 1945 року, згідно з яким 3 вересня оголошується святом Перемоги над Японією.
"Формулювання" 3 вересня – День закінчення Другої світової війни (1945 рік) "символізує перехід від стану війни до миру, пошуку шляхів примирення і співпраці", – цитує видання фрагменти пояснювальної записки.
Відомо, що у всьому світі днем завершення Другої світової війни прийнято вважати саме 2 вересня 1945 року, коли Японія підписала акт про капітуляцію.
Нагадаємо, що президент Олександр Лукашенко прийняв рішення перенести парад до 75 річниці перемоги у Другій світовій війні, що має відбутися в Мінську, на вечір, оскільки зранку глава Білорусі повинен відвідати святкування у Москві.
Напередодні влада США повідомили Росії, що президент Дональд Трамп не приїде в Москву для участі в заходах з нагоди 9 травня.
Речник Кремля Пєсков розповів, що поки не знає, хто буде представляти Сполучені Штати в Москві 9 травня.
У 2015 році лідери багатьох держав Заходу проігнорували парад в Москві у зв'язку з російською агресією в Україні.
За інформацією, участь у подіях на Червоній площі у 2020 році нібито вже підтвердили 17 лідерів. Серед них - президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. В цей день Москву пообіцяли відвідати також лідери Монголії, Куби, Чехії, Венесуели, Молдови, Сербії, Білорусі та інших країн.
Раніше газета The Guardian писала, що церемонії, присвячені святкуванню 9 травня, які мають відбутися у столиці Росії, поставили перед країнами Заходу дилему: чи варто їхати в Москву – і якщо так, то кого саме слід відправити. Дискусії між високопосадовцями Великої Британії та США щодо узгодженої відповіді тривають вже декілька тижнів. Але це рішення ускладнюється непередбачуваністю Дональда Трампа та рішенням Еммануеля Макрона прийняти запрошення Володимира Путіна на парад перемоги 9 травня Москви без консультацій з союзниками по НАТО.