Держдепартамент США схвалив постачання зброї Польщі на $10 мільярдів

Поділитися
Держдепартамент США схвалив постачання зброї Польщі на $10 мільярдів
Польща зробила запит на ракетні установки HIMARS, ракети ATACMS та ракети GMLRS.

Державний департамент США схвалив продаж Польщі, серед іншого, додаткових систем HIMARS та ракет для цих систем. Вартість цього пакету складає близько 10 мільярдів доларів США, повідомляє Reuters.

Можливий продаж включає, серед іншого, ракетні установки HIMARS, ракети ATACMS та ракети GMLRS. 

У комплект входять 18 пускових установок HIMARS, 45 ракет армійської тактичної ракетної системи (ATACMS) з дальністю 185 миль (297 км) та понад 1000 ракет системи керованого залпового вогню (GMLRS).

Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі безпеки та оборони повідомило Конгрес про можливий продаж у вівторок.

"Пропонований продаж покращить військові цілі Польщі з оновлення потенціалу при подальшому підвищенні оперативної сумісності зі Сполученими Штатами та іншими союзниками", - заявили в Пентагоні.

Угода була укладена після того, як у 2022 році Польща отримала дозвіл на купівлю 116 танків M1A1 Abrams та 250 танків M1A2 виробництва General Dynamics.

Віце-прем'єр та міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак раніше оголосив, що найближчим часом Держдепартамент США видасть позитивний висновок про продаж Польщі додаткових ескадрилій пускових установок HIMARS для армії Польщі.

У 2019 році Польща замовила 20 систем HIMARS, у тому числі 18 бойових пускових установок та дві навчальні пускові установки. Очікується, що Lockheed Martin поставить їх цього року.

Торік у травні Міністерство національної оборони направило уряду США новий запит пропозицій ще на 500 пускових установок. За даними Lockheed Martin, Польщі можна запропонувати близько 200 комплектів.

У листопаді міністерство уклало контракт на постачання 218 південнокорейських систем K239 Chunmoo, постачання яких заплановано на 2023-2027 роки.

Незважаючи на схвалення Держдепартаменту, у повідомленні не зазначено, що контракт підписано або завершено переговори.

У Пентагоні заявили, що Lockheed була генеральним підрядником з постачання зброї.

США відмовилися відправити в Україну ракети ATACMS, дальність яких становить близько 300 кілометрів. Польща не може надіслати ракети ATACMS до України без дозволу США.

Нагадаємо, раніше США анонсували новий пакет військової допомоги на $2,2 млрд. Він включає артилерійські снаряди, системи ППО, але найважливішою частиною нового пакету є ракети GLSDB.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі