Держдеп США вважає, що прибічники Асада розкрадають "гуманітарку" для сирійців

Поділитися
Держдеп США вважає, що прибічники Асада розкрадають У Східну Гуту прибули перші 46 вантажівок гуманітарної допомоги © Пресс-служба ООН
У відомстві відреагувала на заборону з боку влади доставити медикаменти в Східну Гуту.

У Державному департаменті привітали важливий для сирійців крок із доставки гуманітарної допомоги ООН. Разом із тим, у зовнішньополітичному відомстві різко відреагували на заборону пропустити деякі медикаменти, заявивши про розкрадання "гуманітарки" прихильниками режиму Асада. Про це написала речниця Держдепу Хізер Нойєрт у Twitter.

У відомстві закликали Сирію та Росію припинити такі дії з боку проурядових сил.

"Ми вітаємо цей такий необхідний для людей Сирії крок вперед. Ми бачили повідомлення про те, що сирійський режим розкрадає допомогу, забираючи такі необхідні медикаменти і припаси. Сирія і Росія можуть (і повинні) зупинити це!", - йдеться в заяві.

Додамо, що в понеділок, 5 березня, ООН спільно зі своїми партнерами вперше з листопада 2017 року доставили партію гуманітарної допомоги жителям найбільшого в Східній Гуті міста Думи.

Прес-секретар ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що продовольство, медикаменти і харчові добавки отримають 27,5 тисяч осіб.

Автоколона налічувала 46 машин допомоги, однак три з них були практично без вантажу, оскільки провладні сили не дозволили провезти частину матеріалів для медичних потреб.

"Багато медичних матеріалів не дозволили провезти і не дозволили замінити їх іншими предметами. Зокрема, комплекти з надання першої допомоги при травмах і інші засоби, призначені для порятунку життя", - повідомили в ООН.

В організації також додають, що в Східній Гуті тривали бойові дії та авіанальоти навіть під час розвантаження машин у Думі.

"В ООН ще раз закликають всі сторони конфлікту забезпечити безперешкодний, безумовний і необмежений доступ до всіх, хто потребує допомоги в цій країні, особливо в Східній Гуті та інших оточених і важкодоступних районах", - підкреслив Стефан Дюжаррік.

У планах доставити 8 березня в місто ще одну партію допомоги, розраховану на 70 тисяч осіб.

"Сьогодні Всесвітня продовольча програма доставила продукти харчування для тисяч людей і харчові добавки для виснажених дітей. Співробітники гуманітарних організацій проводять в Думі оцінку ситуації з продовольчою безпекою та ситуації в медичній сфері", - йдеться в прес-релізі ВПП.

У неділю, 4 березня, британський прем'єр-міністр Тереза Мей і президент США Дональд Трамп назвали режим сирійського диктатора Башара Асада та Росію відповідальними за гуманітарну катастрофу в Східній Гуті.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою ввести 30-денне перемир'я у Сирії. У документі йдеться про те, що перемир'я має бути запроваджене негайно, але, у той самий час, резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". Перед цим резолюцію блокувала Росія.

Наступного дня війська сирійського диктатора Башара Асада застосувала хімічну зброю у Східній Гуті. До місцевої лікарні потрапили від 14 до 16 осіб з ознаками отруєння хімічною речовиною – швидше за все, хлором.

Крім того, Асад заявив, що не збирається виконувати резолюцію РБ ОНН, і бомбардування Східної Гути будуть продовжені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі