У понеділок, 5 березня, Організація Об'єднаних Націй планує відправити автоколону з гуманітарною допомогою в місто Думу у Східній Гуті, повідомляється на сайті організації.
46 вантажівок мають доставити медикаменти і продукти харчування для 27,5 тисяч осіб.
"Ми сподіваємося, що колона прибуде на місце призначення згідно з планом і за нею підуть інші колони. Наші команди на місцях готові зробити все необхідне для реалізації цих планів", - сказав координатор гуманітарної допомоги ООН в Сирії Алі аз-Затарі, який також має відправитися разом із колоною.
Загалом, ООН отримала дозвіл на доставку допомоги для 70 тисяч жителів Думи. Наступна автоколона має прибути в місто 8 березня.
Зазначається, що до цього в 2018 році в Східну Гуту вдалося відправити всього лише одну колону з 25-30 вантажівок. 14 лютого вантаж було доставлено всього для 7 200 чоловік - це менше 2% людей, що живуть в цьому районі в облозі.
Також в ООН підкреслили, що протягом останніх двох тижнів у результаті повітряних і наземних ударів по Східній Гуті загинуло приблизно 600 людей, ще понад 2 тисячі сирійців отримали поранення.
У неділю, 4 березня, британський прем'єр-міністр Тереза Мей і президент США Дональд Трамп назвали режим сирійського диктатора Башара Асада та Росію відповідальними за гуманітарну катастрофу в Східній Гуті.
Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою ввести 30-денне перемир'я у Сирії. У документі йдеться про те, що перемир'я має бути запроваджене негайно, але, у той самий час, резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму "тиші". Перед цим резолюцію блокувала Росія.
Наступного дня війська сирійського диктатора Башара Асада застосувала хімічну зброю у Східній Гуті. До місцевої лікарні потрапили від 14 до 16 осіб з ознаками отруєння хімічною речовиною – швидше за все, хлором.
Крім того, Асад заявив, що не збирається виконувати резолюцію РБ ОНН, і бомбардування Східної Гути будуть продовжені.