Співробітники Держдепартаменту США через ризик нападу РФ на Україну провели переговори з представниками кількох міжнародних енергетичних компаній.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела в індустрії.
Представники американської адміністрації запитали, чим можна було б компенсувати постачання російського газу до Європи у разі конфлікту. Компанії повідомили Держдепу, що для того, щоб покрити постачання із Росії, ресурсів не вистачить.
Переговори провів радник президента США з глобальної енергобезпеки Амос Хохстайн.
Також американські чиновники цікавилися, чи здатні енергетичні компанії збільшити постачання та могли б вони розширити обсяги експорту, у тому числі за рахунок перенесення технічного обслуговування, зазначили джерела Reuters. Один із них уточнив, що Держдепартамент не просив компанії збільшувати обсяги виробництва.
Прессекретар Ради нацбезпеки не коментував переговори, але зазначив, що "оцінка можливих побічних ефектів та розробка планів їх зниження - це ознака належного управління та стандартна практика". Royal Dutch Shell, ConocoPhillips та Exxon відмовилися від коментарів агентству, Chevron, Total, Equinor та Qatar Energy – не відповіли на запит.
США напередодні звинуватили Росію у підготовці провокації на Донбасі, яку можна було б використати як нагоду для вторгнення.
Події Росії призвели до енергетичної кризи у Європі. Крім того, РФ може змінити ситуацію, якщо збільшить постачання газу на третину від нинішнього рівня, і це можливо. Але вона тримає спотові продажі обмеженими. Про це заявив голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль.
За оцінками МЕА, постачання російського газу до Європи скоротилися на 25% у четвертому кварталі 2021 року у порівнянні з минулим роком і знизилися на 22% у порівнянні з допандемічним рівнем.
Біроль зазначив, що РФ скорочує постачання газу до Європи, тоді як інші постачальники, такі як Норвегія, Алжир та Азербайджан нарощують їх.
Також повідомлялося, що РФ не забронювала вільні потужності ГТС України на січень, попри брак газу в Європі.