Der Spiegel: Уряд Німеччини уникає слів про перемогу України у війні, на це є причина

Поділитися
Німецькі чиновники, схоже, досі не вірять, що українська армія здатна здолати сильнішого ворога.

Чи повинна Україна перемогти у війні проти Росії? Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу і багатьом міністрам з його уряду важко дати чітку відповідь на це питання. І для цього є причини.

Про це пише Der Spiegel, нагадуючи, що представляючи новий пакет санкцій ЄС проти Росії, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала чітко: «Ми хочемо, щоб Україна перемогла у цій війні». Від федерального уряду Німеччини, однак, таких слів ніхто не чув. Коли постають питання про те, як повинна закінчитися ця війна, гаслом німецьких урядовців стає: «Ухиляйся якомога більше». Саме це нещодавно зробила міністр закордонних справ Анналена Бербок в інтерв’ю для Deutschlandfunk.

«Росія не повинна за жодних обставин перемогти», - сказала вона, додавши, що Москва повинна зазнати «стратегічної поразки», а Україна - отримати можливість «вільно обирати своє майбутнє».

Але чи означали ці слова міністра закордонних справ Німеччини, що Україна повинна перемогти у боротьбі проти значно більшого ворога? Журналісти Deutschlandfunk нагадали Бербок про слова Фон дер Ляєн.

«Так, ми теж цього хочемо», - сказала німецький міністр.

Але чому знадобилися уточнення? Чому вона не відповіла прямо на ще перше запитання? Зрештою, політик від партії «Зелених» промовила ці слова: «Україна повинна перемогти». Від канцлера Олафа Шольца такої чіткості ніхто не почув, коли він нещодавно звертався до Бундестагу.

«Одна мета об’єднує нас усіх: Росія не повинна перемогти у цій війні. Україна повинна продовжити існувати», - говорив він.

Der Spiegel допускає, що коли німецькі політики говорять про те, що і хто «повинен» чи «може», вони ретельно добирають слова. В очах Берліна реальна військова перемога України, яка б включала відновлення територіальної цілісності, малоймовірна. Російські війська наступають на Донбасі, особливо в районі міста Сєвєродонецьк. Президент Володимир Зеленський зауважив, що сюди російська армія стягнула «максимальну вогневу силу». В німецькому уряді називають бої на Донбасі «надзвичайно драматичними». А в одному з аналізів, які Бундесвер публікує на своєму каналі на YouTube, генерал Крістіан Фройдінг сказав кілька днів тому, що обидві сторони на сході України несуть великі втрати. І «просування війни стає дедалі складнішим». Росія намагається вийти на адміністративні кордони Донецької і Луганської області. На питання, чи здатна Україна повернути собі ці території, німецький генерал відповів холодно: «Зараз ще рано давати оцінки такому розвитку подій».

Der Spiegel пише, що навіть в самій України, попри демонстративну риторику перемоги, з’явилися ознаки сумнівів, що всі національні території вдасться повернути під контроль Києва. Нещодавно президент Зеленський сказав під час інтерв’ю для нідерландського телебачення, що повернути всі регіони лише військовим шляхом навряд чи можливо. Вочевидь, він мав на увазі Крим, який Росія анексувала в 2014 році, порушивши міжнародний закон. За словами Зеленського, спроба повернути півострів силою виллється у загибель сотень тисяч людей.

В Берліні частина уряду уникає чітких відповідей на питання про перемогу України і поразку Росії не лише з огляду на поточні військові події. Занепокоєння потенційною ескалацією теж грає роль. Чи можна бажати поразки ядерної держави, чий головнокомандувач - це Владімір Путін, готовий застосувати ядерну зброю?

Газета Bild поставила кожному члену німецького уряду запитання: «Чи повинна Україна перемогти у війні: так або ні?». Деякі чиновники відповіли, інші - ні. Чітке «так» журналісти почули від міністра фінансів і лідера «Вільної демократичної партії» Крістіана Лінднера. Таку ж відповідь дали міністр транспорту Фолькер Віссінг, міністр освіти Беттіна Старк-Ватцінгер і міністр Юстиції Марко Бушманн. Всі вони з партії вільних демократів. Однак, перемоги України бажає також міністр розвитку Свенья Шульце з СДПН. Канцлер Шольц, у свою чергу, почав ухилятися.

«Німеччина надає масивну допомогу Україні з моменту, коли вона почала оборонятися від російського вторгнення. І ми безперервно продовжуємо надавати підтримку: гуманітарну, фінансову і військову. Росія не повинна перемогти у війні», - сказав канцлер, знову ані слова не сказавши про українську перемогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі