The Washington Post: Кремль звузив свої цілі у війні в Україні, легка перемога тепер видається нереальною

Поділитися
The Washington Post: Кремль звузив свої цілі у війні в Україні, легка перемога тепер видається нереальною © goodfon.ru
Хоча Росія намагалася втримати позиції, її війська нерідко поступалися контролем українським військам буквально протягом кількох днів після захоплення території. Міжнародна спільнота передбачала ще до вторгнення, що Росія зіткнеться з значним опором з боку українців.

Російські військові, замішані у війні, якій не видно кінця, намагаються відновити свій наступ в Україні, звільняючи командирів, розбиваючи бойові підрозділи на менші формування та подвоївши свою залежність від артилерії та іншої далекобійної зброї. Такі зміни відбуваються майже через три місяці після того, як російські та подекуди й американські чиновники прогнозували швидку і рішучу перемогу Москви. Після загибелі тисяч російських солдатів і лавини невдач з моменту початку вторгнення 24 лютого президент Росії Владімір Путін звузив свої цілі в кампанії, яка розглядається тепер як нежиттєздатна, нереальна і, ймовірно, нездатна до досягнення перемоги в результаті, пише The Washington Post.

До таких висновків прийшла ціла низка спостерігачів, включаючи представників західної розвідки та незалежних аналітиків, які уважно стежать за війною. Росія, заявив генеральний директор Служби зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран, програє в Україні у військовому, політичному та моральному плані.

«Якщо ми подивимося на поле бою, то звичайні можливості Росії вже перебувають на межі», — сказав Марран.

«Ми можемо спостерігати триваючу військову кампанію, яка до певної міри відокремлена від реальності, від того, що можна назвати розумним або здійсненним у довгостроковій перспективі», – сказав він. Естонці вже давно передбачали, ще до вторгнення, що Росія зіткнеться з значним опором з боку українців.

Принизливий удар по російському флоту

Оскільки війна загострюється, а досягнення Росії на полі бою залишаються «нерівномірними» (згідно з останньою оцінкою Пентагону), кілька високопоставлених командирів РФ було звільнено. Серед них, за даними Міноборони Великої Британії, генерал-лейтенант Сергій Кисель, який очолював невдалу спробу 1-ї гвардійської танкової армії захопити Харків, і віце-адмірал Ігор Осипов, який керував Чорноморським флотом, коли українські війська потопили його флагман «Москва». Принизливий удар по російському флоту було завдано протикорабельними ракетами «Нептун». Відтоді київська влада посилила свої запити на подібну зброю від західних партнерів.

Посилаючись на останні оцінки розвідки США щодо війни, високопоставлений чиновник Пентагону, висловлюючись на умовах анонімності, підтвердив, що «російські командири різних рівнів були звільнені від своїх обов’язків». За словами цієї особи, українські підрозділи не зіткнулися з моральними проблемами, які таки торкнулися особового складу російської армії.

Логістика РФ «практично зламана» внаслідок санкційної політики Заходу  

Тим часом санкції проти Росії призвели до того, що транспортна та морська логістика країни була «практично зламаною», сказав міністр транспорту Росії в суботу.

Сполучені Штати продовжують надсилати Україні військову техніку, зокрема важку артилерію, безпілотники та протитанкові ракети. Президент Байден у суботу підписав пакет нової військової та гуманітарної допомоги Україні на суму 40 мільярдів доларів.

Незважаючи на те, що Путін розгорнув в Україні понад 100 батальйонних тактичних груп, кожна з яких налічує від 500 до 800 солдатів, вони не досягли успіху на Донбасі, свідчить американська розвідка. Є свідчення, що російські військові розділили деякі підрозділи, розіславши менші бойові групи в села та селища. Це, за оцінками Пентагону, має сенс, оскільки Путін тепер переслідує менші за локалізацією цілі. Хоча Росія намагалася втримати позиції, її війська нерідко поступалися контролем українським військам буквально протягом кількох днів після захоплення території.

Росіяни обрали тактику атаки з застосуванням менших підрозділів

На півдні Росія здобула дві значущі перемоги, майже взявши під контроль Маріуполь, де нині в блокаді перебуває завод Азовсталь з українськими захисниками з “Азову” і Херсон. Однак Миколаїв, де до війни проживало майже 500 тисяч людей, був недосяжною метою, незважаючи на тижні важких боїв поблизу.

Неспроможність Росії належним чином озброїти та прогодувати свої війська

Скотт Бостон, колишній офіцер армії США, який вивчає війну в Україні для аналітичного центру Rand Corp., сказав, що, схоже, у російських військових є серйозні моральні проблеми, які підривають цілі Москви. Він посилався на відмову деяких підрозділів виконувати накази, а також на неспроможність Росії належним чином озброїти та прогодувати свої сили.

«Як тільки було продемонстровано, що їм наплювати на своїх людей, вони все зрозуміли», — сказав Бостон про російських солдатів. «Таке важко не помітити».

За даними Пентагону, за останні тижні Росія захоплювала лише кілька кілометрів на добу на Донбасі. Такими темпами, припустив Бостон, наступ може тривати рік, і «території залишаться українськими все одно», навіть якщо кількість загиблих російських військових продовжує зростати.

Російські лідери, можливо, усвідомлюють, що їхня військова кампанія гальмується, але все ще не хочуть визнавати, що вони програють війну, додав він.

Переправа через Сіверський Донець виявилась надзвичайно смертоносною для росіян

Раніше цього місяця десятки російських бойових машин були знищені українськими силами під час спроби росіян перетнути річку Сіверський Донець на Донбасі. Вважається, що в результаті атаки загинули сотні російських військовослужбовців і це, схоже, підкреслює їх нездатність виконувати основні бойові маневри.

Роб Лі, російський військовий експерт і старший науковий співробітник Інституту зовнішньої політики, сказав, що російські війська були послаблені як власними тактичними помилками, так і потужними можливостями українців, які сприяли розгромам на кшталт смертоносної переправи під Сєвєродонецьком.

Переправи через річки вимагають сприятливого рельєфу місцевості та будівництва військовими інженерами понтонних мостів. Вони за своєю суттю небезпечні, сказав Лі, і українські військові, ймовірно, передбачили ймовірні пункти пропуску та записали їхні координати для майбутніх атак. Їхні безпілотники для спостереження дозволили артилерійським підрозділам спостерігати, куди падають снаряди, а потім направляли їх на російський персонал.

Серйозною помилкою, за словами Лі, була нездатність російських командирів відправити меншу кількість військ через річку. Натомість вони зібрали їх разом. Помилка дорого коштувала 74-й мотострілецькій бригаді, згідно з аналізом Інституту вивчення війни, приблизно 485 втрат особового складу і 80 одиниць техніки.

«Це свідчить про те, що проблеми з керівництвом все ще існують», – сказав Лі про невдалу спробу оточити українські війська поблизу.

Важко сказати, як довго Росія може продовжувати наступ, сказав Бостон, аналітик Rand Corp. Навіть після загибелі тисяч російських солдатів, за його словами, Росія може продовжувати наносити артилерійські удари з відстані ще деякий час.

Червона Армія була більш здатною до вогневої активності та маневрів, ніж сучасні війська РФ

Проте лінія війни бентежить його. Росія перемогла грузинські сили у п’ятиденній війні в 2008 році, але та війна викрила невдачі всередині російських військових, зокрема нездатність швидко адаптуватися, коли щось піде не так. Москва вирішила реформувати свою армію після цього конфлікту, сказав Бостон, і продемонструвала покращення в дечому.

«У вас просто таке відчуття, ніби вони відмовилися від усього, чому намагалися навчитися за останні 10 років, і повернулися до старої тактики, яка для них виявилася  зручнішою», – сказав Бостон. «Чесно кажучи, Червона Армія в 1944 році була більш здатною до вогневої активності та маневрів, ніж багато з тих підрозділів, які ми бачили у нинішній війні, і я не розумію чому».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі