Der Spiegel: Ставлення партії Шольца до перемоги України у війні почало змінюватися

Поділитися
Der Spiegel: Ставлення партії Шольца до перемоги України у війні почало змінюватися © © European Council
Вперше деякі лідери німецьких соціал-демократів почали говорити, що Україна все ж повинна перемогти у війні з Росією, хоча сам канцлер ухиляється від таких слів.

У четвер після обіду парламентська фракція СДПН в Бундестазі провела зібрання. Запитання для голови Рольфа Мютценіха: «Чи робите ви ставку на те, що Україна переможе у війні?». Хтось інший дав би відповідь блискавично. Але Мютценіху потрібен час.

Соціал-демократ виголошує невелику лекцію про Захід, важливість кордонів і жорстокість Кремля. Все звучить правильно. Але бракує одного речення. І це речення про перемогу України. Росія не повинна перемогти, - каже Мютценіх.

Знову те саме. Чому йому так важко чітко підтримати українську перемогу? Голова фракції СДПН запевняє, що «йому не важко» це сказати. Після цього він знову починає виголошувати промову про війну, зброю і можливі рішення. І знову речення про перемогу України відсутнє, - пише Der Spiegel.

Видання зауважує, що з СДПН відбувається щось дивне. Партія зазвичай любить чіткість, відділяючи добро від зла, чорне від білого. Тільки питання про те, чи повинна Україна перемогти у війні проти Росії, викликає у політичної сили розгубленість. «Росія не повинна перемогти», - цю мантру повторює канцлер Олаф Шольц. І далі неї ніхто не заходить. Але, як пише Der Spiegel, співголова СДПН Саскія Ескен тепер наважилася піти далі і змінити тон своєї партії.

В інтерв’ю для Der Spiegel у середу на питання, чи повинен Київ перемогти Кремль у війні, лідер СДПН відповіла просто: «Так». На додачу Ескен, яка очолила партію в 2019 році як представник лівого крила, не виключила, що Німеччина може почати постачати Україні танки. Видання пише, що позиція лідера СДПН здивувала багатьох в партії. Навіть в «Домі Віллі Брандта», де розміщена штаб-квартира соціал-демократів, дехто почав терти очі від подиву після відповіді Ескен. Там заявили, що її позиція не була погоджена. Тим більше, що за питання зовнішньої політики відповідає інший співголова партії Ларс Клінгбайль.

Der Spiegel пише, що в СДПН слова Ескен зустріли з подивом, опором, але також з «полегшеним схваленням», що важливіше. Представник партії з питань оборони Андреас Шварц чітко став на її бік у четвер.

«Минулої весни обережний підхід був правильним. Але тепер війна триває майже рік. Війська Владіміра Путіна знищують Україну. Росія не демонструє бажання вести переговори. А отже ми повинні тепер сказати чітко: Україна повинна перемогти у цій війні», - сказав Шварц.

Адіс Ахметовіч, який в СДПН займається питаннями зовнішньої політики, теж підтримує таку позицію.

«Україна має перемогти у війні. Я погоджуюся з лідером мої партії в такому формулюванні мети. Ми не повинні дозволити російському імперіалізму змінювати кордони. Йдеться про збереження демократії, миру і свободи у всій Європі», - сказав він.

В лівому крилі СДПН дехто має протилежний погляд на питання української перемоги. Депутат Бундестагу від партії Ральф Стегнер повторив слова Шольца про те, що «Росія не повинна перемогти у війні». Він наголосив, що Україну підтримують, але «без допомоги німецьких військових». 

«Я не буду дозволяти затягнути себе в публічну гонку ще жорсткіших формулювань і  вимог щодо поставок зброї», - пояснив свою позицію Стегнер.

Інші соціал-демократи теж не захотіли підтримувати Ескен в кулуарах зустрічі СДПН. Питання доволі делікатне для партії Шольца. Рішуча підтримка перемоги України провокує інші питання. Чи повинна Німеччина зробити все, щоб досягти цієї перемоги? Чи значить це, що вона буде відправляти танки Leopard 2? Також дехто боїться, що через таку позицію Росія вирішить, що Німеччина - сторона конфлікту. Уникнути такого сценарію завжди було пріоритетом для Шольца поряд з риторичним засудженням російської агресії і відправки допомоги Україні в координації з західними партнерами. В п’ятницю обговорення СДПН продовжаться. Тоді фракція буде обговорювати з Шольцом політику щодо України. Тема розмови: «Рік переломного моменту століття».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі