Депутати партії Санду просять прокуратуру розслідувати спробу Додона повернути владу

Документ
Поділитися
Депутати партії Санду просять прокуратуру розслідувати спробу Додона повернути владу © Президентура Республики Молдова
Молдавські парламентарі намагалися незаконно змінити суддю Конституційного суду.

Генеральна прокуратура Молдови перевірить спробу узурпації влади групою депутатів Партії соціалістів (ПСРМ), головою якої є експрезидент Ігор Додон, пише NewsMaker.

Із запитом щодо проведення розслідування до правоохоронців звернулися депутати політсили чинної президентки Майї Санду «Дія і солідарність» (PAS).

Депутати від PAS Сергій Литвиненко та Вірджиліу Писларюк вимагають провести кримінальне розслідування спроби узурпації влади «організованою злочинною групою, очолюваною Додоном», і з'ясувати, чи не причетні до неї депутат Ілан Шор і екслідер «Демократичної партії» Владімір Плахотнюк, який знаходиться в розшуку.

«У червні 2019 року Плахотнюк і його злочинна група вчинили спробу узурпації влади в державі, і ці дії залишилися безкарними. Підбадьорений відсутністю реакції влади Ігор Додон і його спільники, бажаючи залишитися при владі і продовжувати розкрадати країну, вчора вдалися до того ж відчайдушного і злочинного жесту - узурпації влади в державі, зневаживши Конституцію країни і волю народу», - написав Литвиненко у Facebook, прикріпивши до допису фото запиту.

Sergiu Litvinenco/Facebook

У п'ятницю, 23 квітня, молдавські парламентарі ухвалили політичну декларацію, в якій звинуватили трьох суддів КС в узурпації влади - Ніколая Рошку, Домніку Маноле та Любу Шову. Постанову підтримали соціалісти на чолі з колишнім президентом Ігорем Додоном і група Pentru Moldova. Після цього парламент Молдови проголосував за скасування указу про призначення Маноле суддею Конституційного суду.

Увечері того ж дня Конституційний суд Молдови призупинив рішення парламентської більшості скасувати указ про призначення Маноле і «призначення» суддею КС Боріса Лупашку.

Президент Майя Санду ініціювала засідання Вищої ради безпеки, за підсумками якого також закликала прокуратуру розслідувати можливу спробу узурпації влади парламентом.

«У парламенту немає повноважень, відстороняти суддів Конституційного суду. Парламент вдався до неконституційної спроби призначити нового суддю. Це безпрецедентна атака на конституційний лад і на незалежність Конституційного суду», - пояснила голова держави.

26 березня Конституційний суд Молдови дав згоду на розпуск парламенту. Чи вдасться Майї Санду скористатися рішенням Конституційного суду і перезавантажити парламент, попри опір більшості та надзвичайний стан, читайте у статті Артема Філіпенка «Війна нервів у Кишиневі» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі