День весняного рівнодення: традиції святкування

Поділитися
День весняного рівнодення: традиції святкування © pixabay.com
З нього починається астрономічна весна.

День весняного рівнодення є початком астрономічної весни у Північній півкулі. У цей час тривалість світлового дня дорівнює тривалості ночі. Далі дні стають довшими, а ночі – коротшими.

2023 року День весняного рівнодення настане сьогодні, 20 березня, о 23:25. Наші пращури вважали, що з дня весняного рівнодення світло починає переважати над темрявою. Вони вірили, що тепер не тільки день стає довшим за ніч, а й світло починає переважати над імлою.

У багатьох народів цей день вважався початком нового року. Його використовують для розрахунку дати найважливіших релігійних свят: в юдаїзмі (Песах), християнстві (Великодня), ісламі (Навруз).

Традиції Дня весняного рівнодення

День весняного рівнодення мав для наших предків особливе значення - люди зустрічали прихід тепла та весни, пише Vgorode. Цього дня було прийнято влаштовувати масові гуляння з піснями та танцями.

Господині обов'язково пекли солодке печиво або булочки у формі птахів. Солодощі роздавали дітям та сусідам, а також розвішували на парканах та гілках дерев.

Була також традиція підкидання здобного "жайворонка": солодку фігурку підкидали вгору якомога вище і якщо вдавалося потім її зловити, то це обіцяло людині удачу протягом усього року.

Також у цей день було прийнято співати пісні - веснянки. Люди водили хороводи, веселилися та славили Сонце.

Цього дня проводили ярмарки, а ввечері палили багаття, яке намагалися зробити якнайбільше та яскравіше. Саме так люди кликали Сонце та "прискорювали" прихід тепла.

Що потрібно робити у День весняного рівнодення

За народними повір'ями, цього дня потрібно очистити житло від непотрібної енергетики та звільнити місце для всього нового. Тому до цього дня необхідно прибрати в будинку і позбутися всього зайвого.

З давніх-давен люди вірили, що цього дня треба будувати плани на майбутнє і загадувати бажання. Наприклад, їх можна записати на папері, чітко сформулювавши, що хочеться.

Також у цей день слід попрощатися із негативними думками. Можна написати на аркуші паперу все, що викликало переживання минулого року, та спалити його.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі