День бабака: історія та традиції святкування

Поділитися
День бабака: історія та традиції святкування
Це свято є дуже популярним у Канаді та Сполучених Штатах.

2 лютого у світі відзначають День бабака. В цей день люди намагаються передбачити прихід весни та стежать за поведінкою бабака. За легендою, якщо бабак виліз з нори та не побачив свою тінь – слід чекати на теплу та ранню весну.

Історія Дня бабака

Ритуал передбачення погоди та пробудження бабака походить від традиції пересиленців з Німеччини, які у 18 столітті привезли свої звичаї до Америки.

У 1886 році відбулося перше святкування Дня бабака у США. У містечці Панксатон вранці 2 лютого люди дістали з нори бабака, на ім'я Філ, якого згодом назвали «Великий Філ – провидець із провидців, мудрець з мудреців, пророк із пророків». Згодом Панксатон назвали Всесвітнім центром погоди.

 Слід зазначити, що День бабака збігається зі святом Стрітення Господнього за григоріанським календарем. Вважається, що на Стрітення можна передбачити, якою буде погода навесні. 

Традиції свята

Цього дня люди збираються разом та йдуть на гірку, де живе бабак. О 7:25 вони дістають тварину з нори. Далі прийнято уважно стежити за поведінкою бабака, що має вказати, яка погода очікується протягом наступних тижнів.

Вважається, якщо тварина побачила свою тінь, злякалася та залізла назад до нори, то очікується холодна та морозна погода протягом декількох тижнів. Якщо бабак не бачить власну тінь та не лякається, то незабаром прийде тепла весняна погода.

Наразі у світі найвідомішим бабаком є Великий Філ. Він живе в американському штаті Пенсильванія на Індичій гірці. Тваринка має шалену популярність та власну вебсторінку, попри те, що більшість її передбачень виявилися помилковими.

У Сполучених Штатах та Канаді наразі є шість популярних бабаків-«метеорологів»: Статен-Айлендський Чак, Шубенакадський Сем, Бальзакський Біллі, Віартонський Віллі, Бабак Джимі та Генерал Борегард Лі.

День бабака в Україні

Свято стало популярним в країні після виходу на екран американської комедії «День бабака» у 1993 році.

В Україні живуть свої бабаки-провісники погоди: на Харківщині Тимко Третій та на Львівщині бабачиха Маруся.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі