Деталі про те, які саме дії були здійсненні, лишаються менш вивченими.
Про це в редакційній статті пише The Guardian, додаючи, що обвинувачувальний висновок на 37 сторінках, складених командою спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, містить опис численних епізодів дійсно професійної пропаганди чи лобістських організації. "Агенція дослідження інтернету" в Санкт-Петербурзі, яку називають російською "фарбрикою тролів", витратила свій величезний бюджет на дещо більше, ніж тролінг в інтернеті.
Жінки-оперативники були підправлені в США для збору розвідувальної інформації і налагодження контактів з суспільними і політичними активістами. Саме від політичних активістів у Америці вони отримали поради щодо того, на яких штатах сконцентрувати свої зусилля, що було життєво важливо для успіху кампанії.
В Санкт-Петербурзі були департаменти аналізу даних, оптимізації пошукових двигунів, ІТ, графіки, а також цілі "клавіатурні війська", які проводили атаки на американську політику. Обвинувачувальний висновок Мюллера свідчить про те, що було принаймні 80 росіян, які кожен день працювали в соціальних мережах, видаючи себе за американських громадян через VPN, щоб мати змогу поширювати повідомлення нібито зсередини США. В Санкт-Петербурзі були зміни, щоб можна було симулювати зміни активності за часовими зонами в США. Увага була зосереджена на Facebook, де були створені сторінки з назвами, які грали на невдоволенні і розколах в американському суспільстві. Приміром, сторінки "Об'єднані мусульмани Америки" і "Армія Ісуса" велися саме росіянами.
Все це може шокувати лише тих, хто не знає, як Facebook і інші соціальні мережі можуть бути використані у корисливих цілях. По-справжньому вражає інше більш гірке питання. Соціальні мережі пропонують рекламодавцям і лобістам неймовірні методи поширення своїх повідомлень. Найбільш ефективні, як свідчить російська кампанія, не з'являються навіть як реклама. Це робить їх більш дієвими, як пропагнаду, яка значно ефективніша, коли подається у вигляді точки зору.
Чому росіяни змогли вплинути на американські вибори очевидна. Тому що це міг зробити будь-хто. Facebook і Google стали найбільшими і найвпливовішими рекламними агенціями у світі. І вони готові надавати свої послуги будь-кому.
Найбільш тривожне питання, яке піднімає обвинувачувальний висновок Мюллера, стосується зовсім не того, чи Росія дійсно зробила те, в чому її підозрювали. Питання в тому, хто ще міг вести подібні кампанії. Внутрішні групи впливу, такі як великі нафтові і тютюнові компанії, теж користувалися подібними методами для поширення сумнівів.
Реклама, яку Росія розмістила в Facebook, була абсурдною, але при цьому ефективною, тому що сотні тисяч американців поширили її безкоштовно. Реальний шок від висновку Мюллера в тому, що він виявив слабкість, якою можна дешево і легко скористатися.
Нагадаємо, Росію підозрюють у впливі на голосування під час виборів президента Сполучених Штатів у 2016 році.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.