Війна РФ проти України опинилася в центрі уваги на зустрічі міністрів закордонних справ країн G20, а головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що успіх зустрічі в Нью-Делі буде вимірюватися тим, що вона зможе зробити щодо вторгнення та його наслідків. Джерело Reuters повідомило, що делегація ЄС не підтримає заяву на зустрічі G20, якщо вона не міститиме засудження війни РФ.
Росія вже заявила, що використає зустріч, щоб розповісти світові, хто, на думку Москви, несе відповідальність за глобальну політичну та економічну кризу.
Зустріч глав МЗС відбувається через кілька днів після зустрічі міністрів фінансів країн G20 у Бенгалуру. Делегати на зустрічі в Бенгалуру сперечалися щодо засудження Росії за війну, але так і не змогли досягти консенсусу щодо спільної заяви. Китай та Росія не підтримали прийнятні для інших країн формулювання щодо війни РФ проти України.
«Ця війна має бути засуджена. Я сподіваюся, я впевнений, що дипломатичний потенціал Індії буде використаний для того, щоб змусити Росію зрозуміти, що ця війна повинна закінчитися», - заявив журналістам Жозеп Боррель.
У зустрічі в Нью-Делі беруть участь 40 делегацій, включаючи міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова, держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра закордонних справ Китаю Цінь Гана.
Лавров прибув до Індії у вівторок, 28 лютого, пізно ввечері і в середу провів переговори зі своїм індійським колегою Субрахманьямом Джайшанкаром. У нього також заплановані зустрічі з китайським, бангладеським і південноафриканським колегами.
Основні зустрічі G20 відбудуться в четвер, 2 березня, після вітальної вечері в середу.
Раніше повідомлялося, що війна РФ проти України стане важливою частиною дискусій на зустрічі міністрів закордонних справ країн G20. Водночас Індія, яка приймає зустріч і головує в G20, впевнена, що економічні проблеми, спровоковані війною, отримають таку ж увагу, заявив міністр закордонних справ Індії Вінай Кватра.
Глобальна економічна турбулентність стала для Індії певним шансом, вивівши її на п’яте місце серед економік світу з перспективою переміститися на третє до 2030 року. Цього року Індія головує в G20. Чи може Україна розраховувати на зміну ставлення Нью-Делі до агресії Росії проти нашої країни? Про це — в статті Наталії Бутирської "Війна з Росією: як Україні може допомогти нейтральна Індія".