Про це пише нідерландське видання NRC Handelsblad, нагадуючи, що минулого квітня учасники консультативного референдуму проголосували проти ратифікації українсько-європейської угоди.
Газети пише, що декларацію з роз'ясненнями можна вважати дуже спритним маневром. Адже сама угода лишається без змін і буде ратифікована Гаагою. Організатори референдуму вже демонструють своє невдоволення, наголошуючи, що уряд не потопив українсько-європейську асоціацію, як того нібито вимагає результат голосування. При цьому, вони забувають, що референдум був консультативним і нідо чого не зобов'язує Рютте і його кабінет, хоча чиновники все ж знайшли вихід, який враховує занепокоєння. Видання також зауважує, що всі країни-учасниці ЄС, окрім Нідерландів, вже ратифікували українсько-європейську угоду. І відсутність на ній підпису Гааги навряд чи потопила б документ остаточно.
Разом з тим, тепер до угоди про асоціацію додали роз'яснення цілої низки страхів, про які говорили ті, хто в Нідерландах проголосував "проти" угоди. Зокрема, в них йдеться, що вона не означає, що Україна робить перший крок до вступу в ЄС, а союз не зобов'язаний гарантувати їй безпеку чи надати додаткову фінансову допомогу.
Видання зауважує, що в умовах угоди насправді ніколи й не було нічого з того, чого боялися її нідерландські противники. Однак тепер в уряду Нідерландів є підстави заявити, що він врахував волю учасників референдуму.
Тим часом, прем'єр Нідерландів упевнений в ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Кабінет Рютте вже підготував до розгляду законопроект, що має привести до ратифікації Угоди, незважаючи на результати консультативного референдуму у квітні цього року.
Раніше Рютте повідомив, що лідери країн Євросоюзу досягли домовленості з Нідерландами щодо ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.
На сьогоднішній день Нідерланди є єдиною країною Євросоюзу, яка не ратифікувала угоду. За підсумками проведеного в квітні референдуму понад 60% виборців висловилися проти угоди з Україною.