Президент США Дональд Трамп і екоактивістака Грета Тунберг стали найбільш згадуваними людьми в новинах і соціальних мережах під час Всесвітнього економічного форуму у швейцарському Давосі. "Зміна клімату", "позитив" і "вплив" стали найпопулярнішими термінами в соціальній мережі Twitter за час проведення ювілейної – 50-й – зустрічі світової бізнес та політичної еліти, і активістів.
Тема форуму у 2020 році – "Зацікавлені сторони за згуртований і стійкий мир".
Президент США Дональд Трамп став самим згадуваним учасником зустрічі ВЕФ 2020 року перед своїм спеціальним виступом, який відбулося у вівторок. Він розповів про те, як США переживають економічний бум, і оголосив, що країна приєднається до ініціативи Всесвітнього економічного форуму по відновленню трильйона дерев до 2050 року.
Шведська екоактивістка і Людина року за версією журналу Time Грета Тунберг нарівні з американським президентом стала найбільш цитованою людиною ВЕФ 2020 року. 17-річна Тунберг була на Форумі протягом усього тижня. Вона закликала політичних і бізнес лідерів вжити заходів щодо кліматичної катастрофи, яка насувається. І звинувачувала їх у бездіяльності і попередила, що у нас "залишилося менш як 8 років на порятунок планети".
Популярні Твіттер-тренди ВЕФ-2020 підкреслюють, що в цьому році увагу учасників заходу було направлено на подолання кризи, пов'язаної зі зміною клімату.
Обговорення "як врятувати планету" стали була найбільш згадуваною темою. Принц Чарльз оголосив про запуск Ініціативи та Ради зі стійких ринків у співробітництві зі Всесвітнім економічним форумом, щоб допомогти визначити шляхи швидкої декарбонізації світової економіки та переходу до сталих ринків.
Онлайн-тенденції у 2020 році дещо змінилися в порівнянні з 2019 роком. У минулому році це були "гендерна рівність" та "різноманітність". Але зміна клімату, поновлювані джерела енергії та сталий розвиток стали ключовими темами поряд з геополітикою.
Про клімат говорила і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона пообіцяла, що до 2050 року Європа стане першим континентом, який буде кліматично нейтральним. Вона також торкнулася теми робочих місць майбутнього, зовнішньої політики, даних і, звичайно ж, Brexit.
Поряд з домінуючими темами в Давосі опубліковано низку доповідей Всесвітнього економічного форуму і його партнерів, серед яких був і рейтинг країн з соціальної мобільності. З нього випливає, що для просування по соціально-економічних сходинках деяким потрібні покоління, але інших країнах це відбувається набагато швидше.
"Майбутнє економіки" було самої згадуваною темою Форуму напередодні. Все через публікацію Глобального звіту про ризики на 2020 рік, в якому перераховані основні світові ризики та описані основні екологічні, океанські та кліматичні ризики, що представляють загрозу для економіки.
В Давосі обговорювали, наскільки стійка економіка США до наступної світової кризи. В Адміністрації Трампа запевняють, що торговельні війни США не стали причиною зниження прогнозів економічного зростання. У МВФ думаю навпаки.
Фінансові ринки є ключовими драйверами змін для бізнесу. Опитування показують, що 60% людей не вважають, що вибори приносять реальні зміни. Експерти під час Всесвітнього економічного питання розбиралися, що буде далі у світі, де капіталізм повсюдно піддається критиці і які шляхи його розвитку. І назвали 4 перспективи майбутнього демократії та капіталізму.
Ще однією з найчастіше обговорюваних тем на ВЕФ стало перенавчання кадрів. А експерти закликали до революції в цій області, тому що у2030 році потрібно перенавчити більше мільярда осіб, або вони залишаться без роботи. До 2022 році 42% основних навичок, необхідних для виконання існуючих робіт, зміняться.
Експерти говорили також про освіту, та про виховання дітей. Провідний психолог в Давосі назвав найкращу та найгіршу пораду для батьків при вихованні дітей.
Близько трьох тисяч осіб беруть участь в офіційних заходах під час зустрічі ВЕФ у 2020 році. І медіа назвали ключові цифри ВЕФ, які допоможуть зрозуміти щорічну зустріч у Давосі.