У Давосі назвали 4 перспективи майбутнього демократії і капіталізму

Поділитися
У Давосі назвали 4 перспективи майбутнього демократії і капіталізму © World Economic Forum / Flickr
Фінансові ринки є ключовими драйверами змін для бізнесу.

Опитування показують, що 60% людей не вважають, що вибори приносять реальні зміни. Експерти під час Всесвітнього економічного питання розбиралися, що буде далі у світі, де капіталізм повсюдно піддається критиці і які шляхи його розвитку.

Серед того, що можна змінити, експерти називають "погляд на фінансові ринки".

Старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету Найл Фергюсон вважає, що потрібно змінити те, як ми вчимо наших студентів демократії та капіталізму.

Треба покласти край короткостроковість, говорить економістка Дамбиса Мойо.

А головний економічний оглядач Financial Times Мартін Вульф каже що потрібно змінити контроль за кордонами, тому що це "життєво важливий для демократичного капіталізму".

Прикордонний контроль

Я пристрасний прихильник демократії і капіталізму, пояснює Вольф, і я думаю про їхні взаємини.

Існує напруженість, демократична система відноситься до території, на якій люди є громадянами, що вселяє лояльність. Капіталізм за своєю природою глобальний. Суть цієї напруженості все частіше виходить з питання про те, хто може жити у вашій країні.

Таким чином, без надійного контролю кордонів, величезна кількість людей відчує, що їх громадянство, ключова частина ідентичності людей, знаходиться поза межами їх контролю.

Це не означає заборону імміграції. Це означає надійний контроль.

Але питання в тому, як ви керуєте цим? Якою повинна бути політика? Це проблема".

Економістка Дамбиса Мейо запитала Вульфа, має значення причина, по якій мігранти приїжджають в інші країни? Вона також нагадала, що багато людей не хочуть покидати свої країни, але у них немає вибору. Мейо закликала учасників панелі розглядати ситуацію в більш довгостроковій перспективі.

Вульф зазначив, що він вірить у принципи біженця та притулку.

Логічний наслідок полягає в тому, що повинні бути зроблені величезні зусилля для розв'язання проблем, які викликають ці потоки біженців, і виправлення політичних помилок, які призвели до них, говорить він.

Він вважає, що якщо не встановити принцип, за яким країни зможуть контролювати свої кордони, вони зіткнутися з серйозною загрозою приходу до влади неофашистських урядів.

Зречення від відповідальності

Мейо вважає, що уряду відмовилися від відповідальності у ряді областей - від інфраструктури до регулювання.

У нас є довгий список глибоких структурних проблем - технології, зростання населення, дефіцит природних ресурсів, загроза зміни клімату. Це проблеми, які вимагають довгострокового рішення, сказала вона.

Вона вважає, що рішення деяких з цих проблем несправедливо ставиться в центр уваги.

Нам потрібні відповідальність і довгострокова поведінка в урядах і державній політиці. Твитнуть Поделиться

Декан Школи державного управління Нгайр Вудс стверджує, що потрібен приватний і державний сектор для спільної роботи. Мейо погодилася. Але, незалежно від розмов про те, що корпорації повинні робити, уряди повинні створювати середовище, в якій корпорації будуть працювати. Тобто регуляторна політика.

Фінансові ринки як переломний момент

У нас є суспільство, де зростає нерівність. Суспільство, кероване економічною системою, яке орієнтоване на капітал у його вузькому визначенні, кажуть експерти. Технології лякають людей і кліматичні зміни, які можуть погіршити бідність.

Експерти закликали вийти за рамки фінансового капіталу, щоб зосередитися також на соціальному та екологічному капіталі. І підприємства повинні дбати про це. Адже якщо суспільство не функціонує, бізнес також не буде працювати.

Фінансові ринки є ключовими драйверами змін для бізнесу.

Зараз ми знаходимося в точці, коли вартість бездіяльності починає перевищувати вартість дії. Фінансові ринки повинні служити суспільству, а не навпаки. Твитнуть Поделиться

"Ми всі несемо відповідальність за виправлення того, що ми створили", - говорить експерт.

Час для навчання

Фергюсон каже, що корпорації не зобов'язані вирішувати широке коло питань, які нас цікавлять.

Якщо ми хочемо вирішити проблеми, що виходять за рамки прибутку капіталізму, ми повинні звернутися до громадянського суспільства. Твитнуть Поделиться

"Капіталізм - найгірша з усіх можливих економічних систем, крім всіх інших, які час від часу застосовувалися", - сказав він.

Тому освіта підводить нас, і проблема в тому, що ми не розуміємо, про що говоримо. І це тому, що нас не навчили цьому належним чином - смерть інтелектуальної різноманітності стала центральною проблемою, підкреслює експерт.

"Ми, як окремі громадяни, повинні визнати, що тільки завдяки активній участі і добровільним асоціаціям ми можемо вирішувати цілий ряд соціальних проблем і обговорень тут", - вважає він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі