За словами Гювена, підраховано вже 97,7% бюлетенів, що дозволяє говорити про перемогу чинного голови держави. Решта голосів не зможе вплинути на загальні підсумки голосування в Туреччині.
Він також прокоментував підсумки дострокових парламентських виборів у країні, які проводилися разом із президентськими. За попередніми даними, виборчий бар'єр у 10% подолали шість політичних партій.
"Дані протоколів, які надходять до бази даних Вищої виборчої комісії без затримок, передаються представникам політичних партій", - зазначив голова Вищої виборчої комісії Туреччини, наголосивши на тому, що з 2014 року не було зафіксовано жодного звинувачення в підтасовуванні результатів виборчих протоколів.
Як повідомлялося, 24 червня в Туреччині відбулися дострокові президентські та парламентські вибори. Це перші вибори в країні з часів спроби військового перевороту в 2016 році.
За підсумками підрахунку 95% голосів у ЦВК повідомили про те, що чинного президента Реджепа Ердогана підтримали 52,8% виборців. На другому місці - кандидат від опозиційної "Республіканської народної партії" Мухаррем Інджі з 27,5%.
За даними попереднього підрахунку голосів, правляча "Партія справедливості і розвитку" отримала близько 65% голосів. Її основний конкурент – опозиційна "Республіканська народна партія" заручилася підтримкою 25,85% виборців.
Турецька опозиція заявила про фальсифікації на виборах на користь правлячої партії і направила скаргу до ЦВК.
Як пише для DT.UA Директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський, немає жодного сумніву в тому, що саме найширші президентські повноваження є метою чинного президента Туреччини, тому прийдешні вибори - найголовніші в його житті.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Головні вибори Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".