ЦВК Таджикистану оголосила остаточні підсумки президентських виборів

Поділитися
ЦВК Таджикистану оголосила остаточні підсумки президентських виборів Емомалі Рахмон © rus.azattyq.org
Рахмон залишиться президентом на найближчі сім років - до 2020 року. Цей термін, згідно з чинною Конституцією, повинен стати для нього останнім. Рахмон знаходиться при владі в Таджикистані з листопада 1992 року.

Чинний президент Таджикистану Емомалі Рахмон на чергових президентських виборах, що пройшли 6 листопада поточного року, набрав 84,23% голосів виборців, повідомила Центральна комісія з виборів і референдумів республіки у ніч на четвер.

"Кандидат у президенти Емомалі Рахмон отримав голоси 3 млн 157 тис. 253 виборців, що становить 84,23% від загального числа бюлетенів, які визнано дійсними", - сказав голова Центрвиборчкому Таджикистану Шермухаммад Шохійон.

Оголошені тиждень тому попередні підсумки виборів давали Рахмону 83,6% голосів виборців.

"Емомалі Рахмона, згідно зі статтею 34 конституційного закону Республіки Таджикистан "Про вибори президента Республіки Таджикистан" обрано президентом Республіки Таджикистану", - йдеться в повідомленні.

У виборах взяли участь 3 млн 787 тис. 703 виборці, що становить 90,16% від загального числа виборців. Недійсними було визнано 39 тис. 403 бюлетені або 1,04% від їхнього загального числа. У Таджикистані не можна голосувати "проти всіх"у бюлетені має незакресленим залишитися ім'я одного з кандидатів. Якщо викреслено всіх кандидатів, або залишилися незакресленими два і більше кандидатів, то такий бюлетень визнають недійсним.

У нинішніх виборах, окрім Рахмона брали участь ще п'ять кандидатів, які представляють різні партії. Балотуватися на пост голови республіки збиралася також правозахисниця Ойніхол Бобоназарова, яку висунуло об'єднання опозиційних сил. Однак вона не пройшла реєстрацію, оскільки не встигла зібрати достатньої кількості підписів на свою підтримку.

61-річний Рахмон (спочатку він мав прізвище Рахмонов, але в середині 2000-х років прибрав з свого прізвища російське закінчення) у радянські часи працював директором радгоспу, у 1990 році був обраний депутатом Верховної ради Таджицької РСР. У 1992 році, вже після початку громадянської війни в Таджикистані, Рахмон, який користувався підтримкою Народного фронту (однієї зі сторін у війні, якій протистояли ісламісти), став головою Верховної ради. Через два роки після цього його було обрано на посаду президента. !zn

Читайте також:

Президента Таджикистану Емомалі Рахмона переобрано на четвертий термін

Таджикистан став 159-м членом СОТ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі