Після теракту 11 вересня 2001 року ЦРУ розглядало можливість застосування "сироватки правди" на допитах підозрюваних у тероризмі, але відмовилося від експерименту через юридичні перешкоди. Про це повідомляє агентство Associated Press, посилаючись на звіт голови управління медичних послуг ЦРУ, розсекречений судом на вимогу правозахисників з організації "Американський союз захисту громадянських свобод". Зазначається, що організація вимагала публікації звіту протягом двох років.
"Сироваткою правди" називають седативний препарат мідазолам, використовуваний для страти засуджених за допомогою смертельної ін'єкції. Його вводять, щоб людина втратила свідомість і не відчувала болю перед смертю. Кілька разів ін'єкція проходила не за планом і в'язні відчували задуху.
"Для застосування мідазоламу було як мінімум дві юридичних перешкоди: заборона на медичні експерименти над в'язнями і заборона на введення наркотичних препаратів, що змінюють свідомість", - йдеться у звіті.
ЦРУ стало розглядати можливість використання мідазоламу після декількох місяців досліджень, але в підсумку було прийнято рішення відмовитися від цієї ідеї. Перспективи використання "сироватки правди" розглядали в рамках проекту "Медикамент". Його учасники вивчали інформацію про секретної програми ЦРУ "МК-Ультра", яка діяла в 1950-1960-х роках. В рамках цієї програми шукали способи впливу на свідомість за допомогою ЛСД та інших психотропних речовин.
"У звіті міститься істотна частина історії того, як ЦРУ хотіло незаконно катувати ув'язнених. Оприлюднення документа допоможе запобігти повторення цього", - сказав юрист правозахисної організації Дрор Ладен.
Раніше повідомлялося, що екс-співробітник і викривач спецслужб США Едвард Сноуден підтвердив інформацію про те, що директор ЦРУ Джина Хаспел брала участь у програмі тортур ув'язнених, які містяться в американських в'язницях.