COVID-19 прискорює процес глобалізації — FT

Поділитися
Пандемія стала причиною більш активної міжнародної співпраці.

COVID-19 не знищить глобалізацію, швидше за все, він, навпаки, прискорить її темпи. Пандемія коронавірусу принесла безліч змін у процес глобалізації, на появу яких могли б знадобитися роки, пише Financial Times.

Людство майже повністю «транспортувало власне життя в Інтернет», багато компаній також розпочали співпрацювати на міжнародній арені «в режимі онлайн». Внаслідок цього національні кордони держав «втрачають власну значущість».

Віртуальні зустрічі замінюють поїздки, до того ж, багато-хто вважає їх досить ефективними.

«Наукова гонка» з пошуку вакцини проти COVID-19 спонукала науковців до «безпрецедентної співпраці». Світ почав «активний обмін ідеями».

COVID-19 також буде «прискорювати та трансформувати» фінансові потоки. Оскільки понад сто країн потребують негайної фінансової допомоги, «ера пандемії» значно перевершить будь-яку попередню «еру транскордонних потоків капіталу».

До того ж, пандемія також може спричинити хвилю «злиття» деяких компаній на міжнародній арені.

Звісно, туризм був обмежений поширенням коронавірусу, але прогнозується, що подорожі знову відновляться після того, коли вакцина проти COVID-19 перейде до «загального доступу».

Пандемія також спричинила «трансформації» на ринку праці. Зараз, коли офісні працівники почали звикати працювати дистанційно, багато роботодавців планують залишити такий «режим роботи».

Східна Азія була основним «прихильником» глобалізації і досі залишається в центрі «транснаціоналізації». Певним чином країни Азії змогли «вберегти» власну економіку від занадто згубного впливу пандемії, тоді як політика протекціонізму США та «провал» країни в боротьбі з коронавірусом лише провокують падіння економіки в Сполучених Штатах.

Попередня «модель глобалізації» не була стійкою та посилювала системні ризики, включаючи фінансові кризи, зміну клімату, зростання нерівності та пандемію. Деглобалізація може бути «привабливим політичним гаслом», але такий розвиток подій лише погіршить ситуацію.

Увесь світ, а особливо країни, які зазнали найбільше шкоди від COVID-19, потребують «транскордонних потоків вакцини» і загальної міжнародної співпраці, яка може допомогти врятувати економіку від остаточної руйнації, резюмує FT.

Раніше повідомлялося, що через COVID-19 близько 70% світових компаній скоротять свої офісні площі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі