COVID-19 назавжди змінив ЄС — Euobserver

Поділитися
COVID-19 назавжди змінив ЄС — Euobserver © eu2013.lt
Пандемія показала, наскільки критично ЄС залежить від інших країн.

Пандемія COVID-19 неабияк «розхитала» єдність Європейського Союзу. Після фіксації перших випадків коронавірусу на власній території Європа розгубилася. Однак, коли в Італії кількість інфікованих почала невпинно зростати, європейські лідери почали акцентувати увагу на інтересах власних націй, не думаючи про загальне майбутнє для країн ЄС в цій ситуації, пише Euobserver.

Лише з середини травня Європа почала цікавитися «колективним майбутнім». 

Це були півроку, які змінили Європейський Союз. Пандемія COVID-19 була випробуванням на міцність для ЄС.

По-перше, COVID-19 продемонстрував, що Європа не здатна швидко реагувати на критичні події, а також не в змозі належно працювати на «довгострокову перспективу».  

Якщо настане друга хвиля пандемії, європейські лідери не повинні допустити повторення своїх помилок.

Також, європейські лідери зобов’язані навчитися прогнозувати наслідки власних дій. Останнім часом Міністерства закордонних справ країн ЄС все більше звертають увагу на «довгострокову перспективу». Так чи інакше, настав час навчитися приймати по-справжньому мудрі рішення.

Також, пандемія показала, наскільки критично ЄС залежить від інших країн, починаючи від китайських медичних масок, і закінчуючи індійською фармацевтичною продукцією.  

Саме час зробити Європу по-справжньому незалежною, однак це варто реалізувати помірковано.

Адже, відмовитися від значної частини іноземних інвестицій було б неправильно, так як вони забезпечують мільйони робочих місць.

Також, під час протистояння США і Китаю, ЄС не повинен відмовлятися від власних інтересів.

Загалом, європейські лідери продемонстрували, що вони серйозно ставляться до порятунку життя та захисту основних прав людей.

Вірус не повинен зруйнувати європейські цінності. Адже велика увага до прав людей відрізняє Європу від багатьох інших «неєвропейських» країн.

Під час кризи ЄС також демонстрував свою лідерську роль у міжнародних відносинах. А це було по-справжньому важливо, адже вперше після Другої світової війни Сполучені Штати відмовилися від своєї ролі глобального лідера і посередника.

Стосовно економіки, то Європейський центральний банк намагається зробити все можливе, аби мінімізувати негативний вплив кризи. До того ж, ЄС гарантує фінансову підтримку країнам-членам, щоб допомогти впоратися з економічною кризою.

Пандемія вплинула не лише на економіку. Значною мірою, коронавірус спричинив і «екологічну кризу».

ЄС зрозумів, що наслідки кліматичних змін можуть бути дійсно серйозними, саме тому «Європейська зелена угода» повинна бути реалізована.

Зрозуміло, що криза поки не збирається відступати.

До того ж, Європа все ще ризикує зіштовхнутися зі значною хвилею нелегальної міграції. Однак, соціальна нерівність починає зростати і в межах ЄС. Популізм може набрати популярність, використавши на власну користь соціально-економічні труднощі, спричинені пандемією. Також, існує ризик посилення збройного конфлікту у деяких сусідніх країнах.

Якщо ЄС почне вчитися на власних помилках і зможе закріпити за собою роль глобального лідера, лише тоді можна прогнозувати позитивне майбутнє для Європи, резюмує Euobserver.

Раніше повідомлялося, що в Італії за порушення карантину оштрафували 455 тисяч осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі