COVID-19 назавжди змінить охорону здоров'я — FT

Поділитися
COVID-19 назавжди змінить охорону здоров'я — FT
Кризові ситуації відкривають шлях до змін.

Пандемія COVID-19 спровокувала колапс у системах охорони здоров’я багатьох країн. COVID-19 показав недоліки медичних систем, але, водночас, відкрив нові перспективи. Найскладнішою з усіх форм інновацій є системні зміни. І охорона здоров’я - це, мабуть, найскладніший системний виклик із усіх. Однак надзвичайна ситуація з COVID-19 може виявитись ключовим моментом для галузі охорони здоров’я з кількох причин, пише Financial Times.

По-перше, пандемія показала, що працівники охорони здоров’я можуть реагувати з вражаючою швидкістю, гнучкістю та мужністю, коли є гостра потреба. У багатьох країнах відкрилися нові медичні заклади. Зросла популярність «телемедицини». Вчені з неймовірною швидкістю розробили вакцини. Саме криза прискорила метаболізм змін.

По-друге, зусилля урядів деяких країн щодо оцифрування охорони здоров’я, ймовірно, наберуть ще більше обертів. Великі компанії розробники програмного забезпечення, такі як Epic, у минулому чинили опір тому, щоб зробити їх доступними для спільного використання, маскуючи власні комерційні інтереси у питаннях конфіденційності. Але США, ЄС, Індія та Китай зараз вимагають від подібних компаній стандартизації своїх систем та безпечного доступу до даних для потенційної вигоди пацієнтів, лікарів та дослідників.

По-третє, компанії інвестують значні кошти в нові способи використання своєї інформації та отримання інших джерел додаткових даних. Великі технологічні компанії - включаючи Amazon, Google, Apple та Alibaba – розширюють свою сферу впливу до аптек, діагностики та страхування. Гроші венчурного капіталу також вливаються у цифрові стартапи.

По-четверте, зростає усвідомлення того, що медичним працівникам, політикам та технологічним компаніям доводиться працювати разом, щоб покращити систему. Якщо залишити багато влади у руках адміністраторів охорони здоров’я, в такому разі, ймовірно, мало що зміниться. Якщо надати занадто багато повноважень технологічним компаніям, то вони, швидше за все, будуть вимагати невідповідних рішень.

Цифровізація відкриває величезну перспективу, але використання цифрових даних в охороні здоров’я викликає очевидні занепокоєння. Адже існує вірогідність, що великі технологічні компанії почнуть контролювати ще більше аспектів людського життя. Не можна, щоб конфіденційні дані охорони здоров’я були скомпрометовані. Політики повинні встановити нормативно-правову базу та забезпечити дотримання правил.

Представник інвестиційної компанії JSL Health Capital Алекс Туркельтауб проводить паралель з історією нафтової промисловості Саудівської Аравії, щоб проілюструвати можливий розвиток охорони здоров'я. По-перше, саудівці заохочували приватні американські нафтові компанії розвивати галузь. Потім вони з’ясували, що нафта є незамінним активом, а технологічна експертиза - товаром. Тому вони націоналізували галузь та розширили тендери на контракти.

Туркельтауб припускає, що системи охорони здоров’я усвідомлюють величезну цінність своїх даних. Але ці дані мають значення лише в тому випадку, якщо вони надійно зберігаються.

Кризи часто руйнують старі звички і створюють нові. Можна сподіватися, що пандемія стане реальним каталізатором позитивних змін для систем охорони здоров’я, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі