Витік даних показав, що країни лобіювали зміну ключового звіту щодо клімату – BBC

Поділитися
Таке "лобіювання" ставить під питання проведення кліматичного саміту COP26 в листопаді.

Величезний витік документів показує, як країни намагаються змінити найважливішу наукову доповідь про те, як боротися зі зміною клімату. З документів, які є в розпорядженні BBC News, виходить, що Саудівська Аравія, Японія та Австралія є серед тих, хто просить ООН применшити необхідність швидкої відмови від викопного палива в підсумковому експертному звіті.

Витік також показує, що деякі багаті країни ставлять питання про те, щоб платити більше бідним державам за перехід на більш екологічні технології.

Документи показали також, що країни відступають від рекомендацій ООН щодо дій, і це відбувається всього за кілька днів до того, як на саміті їм буде запропоновано взяти на себе значні зобов'язання щодо уповільнення зміни клімату та утриманню глобального потепління на рівні 1,5 градуса.

Всього журналісти отримали більш ніж 32 тисячі матеріалів, представлених урядами, компаніями та іншими зацікавленими сторонами групі вчених, що складають доповідь ООН, покликану об'єднати кращі наукові дані про те, як боротися зі зміною клімату.

Ці доповіді використовуються урядами для прийняття рішень про те, які дії необхідні для боротьби зі зміною клімату, і остання доповідь стане найважливішим внеском в переговори на конференції в Глазго COP26.

Авторитет цих доповідей частково пояснюється тим, що практично всі уряди світу беруть участь в процесі досягнення консенсусу.

Коментарі урядів, з якими ознайомилася журналісти, в переважній більшості випадків спрямовані на те, щоб бути конструктивними та поліпшити якість остаточного звіту.

Документи та останній проєкт звіту було надано команді журналістів-розслідувачів "Грінпіс" Великобританії Unearthed, яка передала їх BBC News.

Міжнародна група кліматологів, антропологів, палеонтологів і екологів заявила про те, що при збереженні підвищення середньої температури до 2500 року Земля може стати непридатною для життя людей. У своїй роботі вони розглянули три можливі сценарії розвитку подій, при найгіршому з яких регіони, що тривалий час були центрами зародження культури і розвитку видів (наприклад, басейн Амазонки), стануть неплідними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі