CNN склав список з дев'яти речей, заборонених в Росії

Поділитися
CNN склав список з дев'яти речей, заборонених в Росії Росія Володимира Путіна заборонила багато речей в останні роки
У Росії не можна вести анонімні блоги та їсти "західну їжу". Крім того, в країну заборонений в'їзд багатьом чиновникам з США і ЄС.

Телеканал CNN склав свій список заборон в Росії під назвою "Заборонено. 9 речей, яких ви не знайдете в Росії".

"Росія Володимира Путіна заборонила багато речей в останні роки. Деякі з спостерігачів кажуть, що це сигналізує про порушення прав людини, в той час як інші знаходять це забавним для зовнішніх спостерігачів", - йдеться у публікації CNN.

Під номер один у списку - пропаганда нетрадиційних сексуальних стосунків. "На практиці ж це означає, що за проведення, скажімо, кампанії на підтримку прав ЛГБТ активісти можуть бути притягнуті до відповідальності", - пишуть журналісти. Безумовно, це можна назвати нехтуванням прав.

Далі телеканал розмістив другу заборону в РФ - анонімні блоги. Відповідно до російського закону, прийнятого в минулому році, блоги з більш ніж 3 тисячами щоденних відвідувачів - в тому числі соціальні медіа-платформи - зобов'язані зареєструватися в якості ЗМІ і дотримуватися правил, встановлених законом Росії для засобів масової інформації. Критики кажуть, що закон обмежує свободу слова.

На третій позиції – "західна їжа". Москва заборонила імпорт багатьох продуктів зі Сполучених Штатів, Європейського союзу, Канади, Австралії та інших країн, в помсту за західні санкції, накладені на Росію за її участь у конфлікті в Україні.

На четвертій позиції списку – заборона на в'їзд в Росію сенатору США Джону Маккейну і іншим європейським і американським чиновникам в рамках російських "каральних санкцій" проти Заходу. Як відзначають журналісти телеканалу, Маккейна, здається, не надто турбує ця заборона.

У Росії також заборонені "меми". Оскільки є закон, що забороняє зображення, які показують громадських діячів не належним чином і можуть оббрехати їх честь, гідність та ділову репутацію".

Під шостим номером - фільм Тома Харді "Номер 44" про чекіста і маніяка, заборонений в Росії і відкликаний російським дистриб'ютором з ряду країн.

РФ також заборонила лайку або лихослів'я у фільмах і телевізійних програмах або інших культурних заходах. За порушення цієї заборони, для фізособи загрожує штраф в розмірі до 2500 рублів ($ 40), в той час як компанії повинні будуть заплатити 50000 рублів ($ 700).

На восьмому місці – сайти, які РФ може визнати незаконними. Країна вправі закрити без рішення суду будь-який веб-сайт, який вважає незаконним. Закон призначений для захисту дітей від шкідливого контенту, але він був підданий критиці "Репортерами без кордонів" за відсутність прозорості.

На останньому, дев'ятому місці – мереживна білизна. У 2013 році був прийнятий закон, який поширюється на країни Митного союзу, згідно якому було заборонено одяг, де тканина (що контактує з тілом) містить 6% бавовни. "Але найкрасивіша білизна зроблена з матеріалів з менш ніж 4% бавовни - і, отже, вона заборонена", - резюмують автори списку.

Найбільший розголос у пресі останнім часом набуло знищення санкційних продуктів в Росії.

Так, з 7 серпня минулого 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.

Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".

Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.

Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі